Przejdź do treści
2021jlidepl - Jüdisches Leben in Deutschland und Polen / Życie żydowskie w Niemczech i w Polsce
Data/Czas: 14/03/2021 - 14/04/2021 | 17:00-18:30
Lokalizacja: | |

RAA Mecklenburg-Vorpommern e. V. i perspektywa: Jak wygląda dziś życie żydowskie w Meklemburgii-Pomorzu Przednim i na Pomorzu Zachodnim? Jakie szczególne cechy i wyzwania występują w codziennym życiu Żydów? Co zawsze chciałem wiedzieć o judaizmie? Chcielibyśmy zbadać te i podobne pytania na forum grupy dyskusyjnej online. Naszym celem jest nie tylko poznanie życia żydowskiego w Niemczech, ale konkretnie na miejscu, w przygranicznym regionie polsko-niemieckim.


W tym celu zaprosiliśmy:
– Juri Rosov, Przewodniczącego Gminy Żydowskiej w Rostocku
– Albin Majkowski, Gmina Wyznaniowa Żydowska w Szczecinie
Wydarzenie rozpocznie się powitaniem przez dr Hansjörga Schmutzlera, pełnomocnika ds. życia żydowskiego w Meklemburgii-Pomorzu Przednim i przeciwdziałania antysemityzmowi, a poprowadzi je Niels Gatzke z projektu “perspektywa”.
Prosimy o rejestrację pod adresem. Dane dostępowe zostaną przesłane do Państwa pocztą elektroniczną. Dyskusja będzie tłumaczona symultanicznie na dwa języki (niemiecki/polski). Wydarzenie odbędzie się online za pomocą programu Zoom. Potrzebny jest tylko telefon, komputer lub tablet. Wideokonferencja będzie aktywna od godz. 16:45, aby można było przetestować własną technikę.

Wydarzenie w ramach projektu “perspektywa – Wspólnie żyć i aktywnie współpracować” Regionalnego Ośrodka ds. Edukacji, Integracji i Demokracji (RAA) Meklemburgia-Pomorze Przednie.

RAA Mecklenburg-Vorpommern e. V.

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.