Przejdź do treści
OKN (r)Ewolucja prawa Internetu: AUC
Data/Czas: 20/10/2023 | 09:00-09:00
Lokalizacja: Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego | Uniwersytecka 22/26 | Wrocław

Centrum Badań Problemów Prawnych i Ekonomicznych Komunikacji Elektronicznej, Komisja Europejska w Polsce serdecznie zapraszają do udziału w konferencji pt. OKN (r)Ewolucja prawa Internetu: AUC poświęconej rozporządzeniu 2022/2065, czyli Aktowi o usługach cyfrowych.


Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej we Wrocławiu zaprasza na wydarzenie!

Konferencja odbędzie się w formie stacjonarnej 20 października 2023 r. na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.
Link do rejestracji dla uczestników czynnych:
https://forms.office.com/e/mq6p7HAqEA
Link do rejestracji dla radców prawnych i uczestników biernych:
https://forms.office.com/e/bGsU7XNm9d
Konferencja umożliwi wymianę poglądów przez przedstawicieli świata nauki, a jednocześnie pozwoli na zdobycie wiedzy praktykom prawa i studentom.
Partnerem merytorycznym wydarzenia jest kancelaria Traple, Konarski Podrecki i Wspólnicy.
AUC to niezwykle ważne rozporządzenie, które w praktyczny sposób ma chronić prawa użytkowników Internetu. W szczególności wprowadza spójne i jasne zasady moderacji treści, wprowadza ograniczenia dla narzędzi śledzących czy formułuje reguły współpracy firm internetowych z organami ścigania. Dzięki tym unormowaniom osoby korzystające z sieci będą miały zagwarantowaną lepszą ochronę.

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.