Przejdź do treści

Zapraszamy do odkrycia ciekawych wydarzeń związanych ze środkiem Europy. W naszym kalendarzu uwzględniamy wydarzenia społeczne, kulturalne i polityczne, organizowane przez Towarzystwa Niemiecko-Polskie lub naszych partnerów. Rozmowy, konferencje, festiwale, wydarzenia online i na żywo – nasz kalendarz odzwierciedla całą gamę europejskich wydarzeń!

 

Dodaj wydarzenie do naszego kalendarza: Korzystając z naszego formularza możesz dodać własne wydarzenie do naszego kalendarza i rozbudować grupę odbiorców – bez rejestracji!

Kalendarz2023


Koncert Romana Salyutova upamiętniający 78. rocznicę wyzwolenia KL Auschwitz

26/02/2023

Fundacja na rzecz Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu oraz Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie zapraszają na koncert Romana Salyutova upamiętniający 78. rocznicę wyzwolenia KL Auschwitz. Koncert odbędzie się 26 stycznia 2023r. o godzinie 18.00 w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu.
Wydarzenie odbywa się pod patronatem pełnomocnika ds. antysemityzmu kraju związkowego Nadrenii Północnej-Westfalii Sabine Leutheusser-Schnarrenberger.

MDSM / IJBS International Youth Meeting Centre in Oświęcim, Oświęcim
Terroryzm - wczoraj, dziś i jutro

07/03/2023

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie: Czym jest terroryzm we współczesnym świecie? Na to i więcej pytań w rozmowie z Adamem Porębą odpowie znamienity ekspert! dr Adam Krawczyk – wykładowca Uniwersytetu Śląskiego i Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach zajmujący się badaniami nad zjawiskiem terroryzmu, bezpieczeństwa międzynarodowego, korelacji pomiędzy mediami a terroryzmem. Autor kilkunastu publikacji naukowych w tym monografii pt. „Terroryzm ugrupowań fundamentalistycznych na obszarze Izraela w II połowie XX wieku”. Sekretarz Polskiego Towarzystwa Bezpieczeństwa Narodowego.

,
Jaka jest przyszłość młodzieży w Polsce, Unii Europejskiej i na świecie?

15/03/2023

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie: Jaka jest przyszłość młodzieży w Polsce, Unii Europejskiej i na świecie? Na to i więcej pytań w rozmowie z Adamem Porębą odpowie znamienity ekspert! Aleksandra Siwek – studentka studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Działaczka społeczna z kilkuletnim doświadczeniem w organizacjach pozarządowych. Dwukrotnie powołana przez Przewodniczącego Komitetu do spraw Pożytku Publicznego Profesora Piotra Glińskiego do Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem – pierwszego w historii Polski organu dialogu obywatelskiego pomiędzy młodym pokoleniem Polaków a najważniejszymi instytucjami państwowymi, gdzie przewodniczyła Zespołowi ds. Edukacji, Wychowania i Szkolnictwa Wyższego.

,
Stypendia Dziennikarskie

25/03/2023

Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej: Ogłaszamy konkurs na Stypendia Dziennikarskie Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej! Termin nadsyłania zgłoszeń: 25 marca 2023 r.
O stypendium mogą ubiegać się dziennikarze i dziennikarki (z dorobkiem zawodowym) mieszkający/ mieszkające na stałe w Polsce lub w Niemczech. Stypendium wynosi maksymalnie 2500 Euro (jego wysokość zależy od charakteru kwerendy). Więcej informacji na fwpn.org.pl

,
Polityka zagraniczna II RP w ujęciu regionalnym i globalnym

03/04/2023

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie: Jaką politykę prowadziły władze II RP w ujęciu regionalnym i globalnym? Na to i więcej pytań w rozmowie z Adamem Porębą odpowie znamienity ekspert! Tomasz Sumara – pracownik Instytutu Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego. Absolwent, a obecnie doktorant historii na Uniwersytecie Rzeszowskim. Absolwent studiów podyplomowych z przygotowania pedagogicznego. Przygotowuję rozprawę doktorską pt. Działalność posłów z zachodniej części województwa lwowskiego na forum parlamentów II Rzeczypospolitej Polskiej (1919-1935).

,
Stany Zjednoczone wobec rosyjskiej wojny przeciwko Ukrainie

18/04/2023

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie: Jaki jest stosunek Stanów Zjednoczonych wobec rosyjskiej wojny przeciwko Ukrainie? Na to i więcej pytań w rozmowie z Adamem Porębą odpowie znamienity ekspert! Jakub Graca – magister stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Jagiellońskich w Krakowie; studiował także filologię orientalną (specjalność: arabistyka). Działał w kilku organizacjach studenckich, odbył praktykę w ambasadzie RP w Ottawie, pracował w kilku międzynarodowych firmach. Analityk Centrum Inicjatyw Międzynarodowych (Warszawa) oraz Instytutu Nowej Europy. Zainteresowania badawcze: Stany Zjednoczone (z naciskiem na politykę zagraniczną), relacje transatlantyckie.

,
Polsko-Niemieckie Dni Mediów 2023

15/06/2023

Polsko-Niemieckie Dni Mediow / Deutsch-Polnische Medientage: Startuje kolejna edycja konkursu o Polsko-Niemiecką Nagrodę Dziennikarską im. Tadeusza Mazowieckiego. Prasa, Radio, Telewizja, Nowe formy dziennikarskie i „Dziennikarstwo lokalne na pograniczu” to nazwy kategorii w tegorocznym konkursie. Kategoria “Nowe formy dziennikarskie” obejmuje nie tylko multimedialne projekty dziennikarskie, ale też podcasty oraz materiały wideo o tematyce polsko-niemieckiej. Jury przyzna nagrody pieniężne w łącznej wysokości 25 000 euro. Zwycięzcy i zwyciężczynie zostaną nagrodzeni podczas gali w ramach Polsko-Niemieckich Dni Mediów w województwie lubuskim 15 czerwca 2023 roku.

,
1 2


News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.