Kalendarz

Zapraszamy do odkrycia ciekawych wydarzeń związanych ze środkiem Europy. W naszym kalendarzu uwzględniamy wydarzenia społeczne, kulturalne i polityczne, organizowane przez Towarzystwa Niemiecko-Polskie lub naszych partnerów. Rozmowy, konferencje, festiwale, wydarzenia online i na żywo – nasz kalendarz odzwierciedla całą gamę europejskich wydarzeń!

Znajdź wydarzenie:

Dodaj wydarzenie do naszego kalendarza: Korzystając z naszego formularza możesz dodać własne wydarzenie do naszego kalendarza i rozbudować grupę odbiorców – bez rejestracji!2021


Konferencja „Wyzwania dla prawa w dobie pandemii. Doświadczenia Niemiec, Szwecji i Polski"

28/04/2021

Akademia Leona Koźmińskiego – Kozminski University: Jego Magnificencja prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, Rektor Akademii Leona Koźmińskiego oraz Prawnicze Interdyscyplinarne Centrum Badawcze ALK serdecznie zapraszają na międzynarodową konferencję: „Wyzwania dla prawa w dobie pandemii. Doświadczenia Niemiec, Szwecji i Polski”. W konferencji weźmie udział premier prof. Hanna Suchocka. Konferencja odbędzie się w dniu 28 kwietnia 2021 roku w godzinach 17-20 za pośrednictwem platformy MS Teams.

,
Unia Europejska i NATO wobec obecnych i przyszłych zagrożeń hybrydowych i terrorystycznych

04/05/2021

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie: Współcześnie NATO i UE mają zbliżone interesy i stawiają czoła tym samym wyzwaniom, współpracując w zakresie zarządzania kryzysowego, rozwoju zdolności wojskowych, politycznych i gospodarczych, a także wspierają wspólnych partnerów w Europie Wschodniej i Południowej. W trakcie rozmowy eksperckiej, którą poprowadzi Adam Poręba z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie zostaną poruszone następujące kwestie: współpraca Unii Europejskiej oraz Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego jest kluczowa w przeciwdziałaniu zagrożeniom hybrydowym i powinna być priorytetem w ramach utrzymywanej współpracy na rzecz bezpieczeństwa; podjęcie wspólnych misji międzynarodowych umożliwiłoby skuteczne przeciwdziałanie zagrożeniom terrorystycznym, jeszcze poza Europą; misje NATO i UE powinny być realizowane w porozumieniu, zwłaszcza w regionie Afryki Środkowej oraz Północnej.

,
Tea Time mit perspektywa / z perspektywą

06/05/2021

perspektywa: Zapraszamy do wirtualnej polsko-niemieckiej kawiarenki na herbatkę lub kawę! Spotkajmy się przy filiżance kawy czy herbaty i porozmawiajmy miło o tym czy tamtym – co obecnie dzieje się w Niemczech i w Polsce, czy o tym, co Państwa interesuje. Albo Państwo macie pytania lub sugestie dla zespołu perspektywa i chcecie nas po prostu poznać. W każdy pierwszy czwartek miesiąca od godziny 17.00 – w języku niemieckim i polskim – w razie potrzeby z tłumaczeniem symultanicznym dla wszystkich zainteresowanych. Prosimy o rejestrację, jest ona możliwa do dnia przed wydarzeniem.

,
Spływ Flussfahrt Wrocław Berlin 2021

17/06/2021

Spływ Flussfahrt Wrocław – Berlin: II Międzynarodowy Ekologiczny Spływ “Wrocław Berlin 2021”. 10 lecie akcji #RecyklingRejs . Spływ Wrocław Berlin 2021 jest międzynarodowym spływem rzekami Odrą i Szprewą na trasie z Wrocławia do Berlina, w dniach 17–27.06.2021 roku. Misją spływu jest ochrona rzek i mórz przed odpadami. Celem spływu jest popularyzacja różnorodności przyrodniczej i kultury szlaku Odry i Szprewy, a także promocja ekologicznej turystyki kajakarskiej.

,
Tydzień Filmu Niemieckiego

22/12/2021 - 29/12/2021

Goethe-Institut Warschau: Tydzień Filmu Niemieckiego jest największym w Polsce przeglądem najnowszego kina zza zachodniej granicy i obejmuje rożne gatunki i tematy, które interesują niemieckich filmowców, a dotyczą m.in. ważnych problemów społecznych, radzenia sobie z trudną dalszą i bliższą niemiecką historią, ale też bazują na osobistych doświadczeniach twórców, którzy bardzo często wywodzą się z rożnych kultur i odmiennych systemów społecznych. Tym razem zagości w wirtualnej sali kinowej na platformie Mojeekino.pl. Bilety w cenie 15 PLN. Wszystkie filmy dostępne są przez 72 godziny od daty premiery.

,
1 2