Przejdź do treści

Zapraszamy do odkrycia ciekawych wydarzeń związanych ze środkiem Europy. W naszym kalendarzu uwzględniamy wydarzenia społeczne, kulturalne i polityczne, organizowane przez Towarzystwa Niemiecko-Polskie lub naszych partnerów. Rozmowy, konferencje, festiwale, wydarzenia online i na żywo – nasz kalendarz odzwierciedla całą gamę europejskich wydarzeń!

 

Dodaj wydarzenie do naszego kalendarza: Korzystając z naszego formularza możesz dodać własne wydarzenie do naszego kalendarza i rozbudować grupę odbiorców – bez rejestracji!

Kalendarz2022


„Jak uczyć o wspólnej historii Polski i Niemiec?”. Seminarium dla nauczycieli i edukatorów

28/10/2022 - 29/10/2022

Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego, we współpracy z Centrum Badań Historycznych PAN w Berlinie, pragnie serdecznie zaprosić do udziału w seminarium dla nauczycieli i edukatorów z Polski i Niemiec, pt. „Jak uczyć o wspólnej historii Polski i Niemiec? Doświadczenia oraz wyzwania, które stoją przed szkołą w Polsce i Niemczech”, które odbędzie się 28-30 października w Krzyżowej. Celem seminarium jest wymiana doświadczeń z pracy z młodzieżą oraz wspólna praca nad stworzeniem wskazówek metodyczny, które pomogą prowadzić zajęcia na temat historii, edukacji obywatelskiej i edukacji w miejscach pamięci w Polsce i Niemczech. Podczas spotkania uczestnicy wezmą udział w warsztatach oraz wykładach poświęconych historii Polski i Niemiec, edukacji historycznej w obu krajach, będą mogli dowiedzieć się o organizacji i pracy podczas wymian polsko-niemieckiej młodzieży szkolnej oraz działalności polsko-niemieckiej komisji podręcznikowej.

,
Dni Czeskie: Rozkłady jazdy - spektakl

29/10/2022

NIE TEATR: Czeski humor i angielska farsa, czyli teatralne spotkanie Petra Zelenki i Michaela Frayna. Brawurowy duet aktorski – Hanna Konarowska-Nowińska i Sebastian Cybulski – w spektaklu o życiu, o związkach i miłości. Dajcie się wkręcić w czesko-brytyjski teatralny prank! Spektakl pokazany zostanie w ramach Dni Czeskich, których organizatorem jest Nie Teatr.
BILETY

,
Daniel Kehlmann „Tyll”/NAJNOWSZE PO NIEMIECKU

08/11/2022

Austriackie Forum Kultury: Zapraszamy na dyskusyjne spotkanie online z cyklu NAJNOWSZE PO NIEMIECKU wokół książki Daniela Kehlmanna „Tyll”. Wydawnictwo Literackie, Kraków, tłum. Urszula Poprawska. Udział w dyskusji jest bezpłatny i otwarty dla każdego, jednak warto wcześniej znać omawianą książkę. W spotkaniu można wziąć udział na dwa sposoby: czynny – zabierając głos w dyskusji oraz bierny – przysłuchując się rozmowie. Obowiązują zapisy: buchczyliksiazka@gmail.com, moderacja: Natalia Prüfer.

,
Cała nadzieja w Ukrainie | spotkanie off/on-line

13/12/2022

Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie: Jak zmienia się nowoczesna tożsamość Ukrainców w dobie konfliktu? W jaki sposób w czasie zagrożenia może się formować poczucie wspólnotowości? Czy w takim czasie jest w ogóle przestrzeń na sztukę? A może właśnie wtedy jest ona najbardziej potrzebna? Jaki wpływ na ukraińską wspólnotę narodową mają artyści i czego moglibyśmy się od niej nauczyć? Szukamy napięć między polityką i społeczeństwem a sztuką. Międzynarodowe Centrum Kultury zaprasza 13 stycznia 2022 r. na spotkanie „Cała nadzieja w Ukrainie”, podczas którego udział w dyskusji wezmą Wiktoria Kudela-Świątek i Myroslava Keryk. Wydarzenie poprowadzi Anna Łazar.

,
1 2


News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.