Przejdź do treści
Artysta - Artist - Kunstler - художник | Cykl spotkań
Data/Czas: 22/10/2021 - 03/12/2021 | 18:30-18:30
Lokalizacja: | |

OP ENHEIM i ZA*Grupa zapraszają do udziału w cyklu spotkań pt. Aʀᴛʏsᴛᴀ – Aʀᴛɪsᴛ – Kᴜɴsᴛʟᴇʀ – художник, podczas których artyści mieszkający i tworzący w Polsce, ale pochodzący zza granicy zaprezentują się szerszej publiczności. Na pierwszym spotkaniu (22.10) wspólnie z Alą Savashevich porozmawiamy m.in. o pracy artystycznej w różnych krajach i podejmowaniu wątków, dotyczących monumentalnego dziedzictwa Polski i Białorusi. Następnie (5.11) poznamy ZA*Grupę, która w 2020 roku stworzyła ZA*ZIN – publikację poświęconą zagranicznym artystkom i artystom mieszkającym w Polsce. Rozmowę o założeniach tego projektu oraz planach na przyszłość poprowadzi Ewa Tatar.

W drugiej części listopada (26.11) spotkamy się z Teodorem Ajderem, z którym zagłębimy się w poetyckie działania performatywne. Cykl zakończymy na początku grudnia (3.12) spotkaniem z Kate Ngan Wa Ao, artystką pochodzącą z Makao, którego mieszkańcy używają trzech oficjalnych języków, a ich prawo różni się od tego w reszcie Chin.
Za ramę tematyczną ZA*Grupa obrała multikulturalizm i doświadczenie mieszkania oraz pracy w wielu odmiennych kontekstach. Podczas spotkań poruszymy wątki bezpośrednio związane z ich twórczością, również w odniesieniu do tematyki wystawy Slavs and Tatars w OP ENHEIM – czyli tego, co związane z językiem, migracjami, orientalizmem czy postkolonializmem. Cykl jest częścią Alternatywnego Instytutu Orientalistycznego. Więcej informacji: https://bit.ly/3pmioX8

Aʀᴛʏsᴛᴀ – Aʀᴛɪsᴛ – Kᴜɴsᴛʟᴇʀ – художник | Cykl spotkań
▪️ 22.10, 5.11, 26.11, 3.12 | g. 18:30
▪️ Wydarzenie na żywo. Zapisy: visit@openheim.org
▪️ Wydarzenie jest częścią Alternatywnego Instytut Orientalistycznego przy wystawie Slavs and Tatars. Więcej informacji.

Opisy wszystkich spotkań w cyklu.

 

Organizator: OP ENHEIM
Współorganizator: VOP
Mecenas honorowy: Womak Holding SA
Partnerzy: Komisja Europejska Parlamentu Europejskiego, Gmina Wrocław, Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, ZA* Grupa, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka Jeziorańskiego
Patroni medialni: Vogue Polska, NN6T
Wydarzenie objęte jest Honorowym Patronatem Prezydenta Wrocławia.
Projekt współfinansowany ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl) w ramach Programu “Wrocławska Strategia Dialogu Międzykulturowego” 2018-2022 oraz Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

 

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.