Przejdź do treści
Data/Czas: 11/02/2020 - 31/03/2020 | 00:00-23:00
Lokalizacja: Goethe-Institut Warschau | ul. Chmielna 13 A | Warszawa

Z okazji niemieckiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej (lipiec-styczeń 2020) w dziesięciu państwach Europy, w tym w Polsce staną latem 2020 roku interaktywnę instalacje – „Znikający mur“ – symbolizujące intelektualną i kulturalną różnorodność Europy. Ich podstawowym elementem będą cytaty pochodzące z rozmaitych dziedzin kultury, nadesłane przez mieszkanki i mieszkańców Europy. W związku z tym Goethe-Institut zaprasza do udziału w ogólnoeuropejskim konkursie, którego celem jest zebranie najciekawszych cytatów europejskiej kultury. Do 31 marca 2020 roku można zgłaszać pocztą elektroniczną i tradycyjną swoje ulubione cytaty, należące zarówno do europejskiej humanistyki (literatury, filozofii, socjologii itp.), jak i popkultury.

Jury wybierze najlepsze cytaty, które staną się częścią interaktywnej instalacji „Znikający mur“. Wśród uczestników konkursu rozlosowane zostaną atrakcyjne ekologiczne nagrody.

WARUNKI PRZYJĘCIA CYTATU:

– cytat może być historyczny lub współczesny
– cytat nie może mieć więcej niż 124 znaków (ze spacjami)
– do przesłanego cytatu trzeba podać jego prawidłowe źródło (link do Wikipedii jest niewystarczający)
– cytat może być w języku oryginalnym i/lub w polskim tłumaczeniu.

Więcej informacji

Goethe Institut Warschau

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.