Przejdź do treści
Zimowy umysł – spotkanie z Karoliną Gembarą
Data/Czas: 19/05/2021 | 17:00-17:00
Lokalizacja: | |

Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. W. Brandta: Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Karoliną Gembarą, artystką, autorką projektów fotograficznych i performatywnych, doktorantką na Uniwersytecie SWPS. Motywem przewodnim spotkania będzie projekt „Zimowy umysł”, dotyczący powojennych migracji na Ziemie Zachodnie, widzianych oczami II i III pokolenia osób urodzonych już na terenach przyłączonych do Polski. Autorka, bazując na doświadczeniach swoich oraz swojej rodziny, stawia pytanie o traumę migracji, poczucie tymczasowości, a także uczucia zadomowienia, bycia „u siebie”. Czy trauma migracji przechodzi na kolejne pokolenia? W czym się objawia? Jak uczucie tymczasowości przechodzi w zakorzenienie? I czy dla każdego zakorzenienie w nowej rzeczywistości jest możliwe? Jaką rolę w tych procesach odgrywają przedmioty?


Rozmowie towarzyszyć będzie pokaz wybranych kadrów „Zimowego umysłu” oraz refleksja nad rolą sztuki w eksplorowaniu (trudnej?) rzeczywistości.
Link do spotkania; meeting ID oraz passcode dostępne na profilu fb.

Spotkanie z Karoliną Gembarą jest kolejnym spotkaniem z cyklu: Rzeczy odzyskane. Praktyki wobec przedwojennych przedmiotów na polskich Ziemiach Zachodnich.

Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. W. Brandta

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.