Przejdź do treści
Zdrowe miejsca. O odpoczynku w Europie Środkowej
Data/Czas: 08/04/2024 | 18:00-18:00
Lokalizacja: Międzynarodowe Centrum Kultury | Rynek Główny 25 | Kraków

Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie, Radio Kraków Kultura i Kwartalnik Herito: Odpoczynek jest stosunkowo nowym wynalazkiem: w Polsce wolne soboty wprowadzono zaledwie pół wieku temu. Pierwsze biuro podróży założył Thomas Cook w 1841 roku. „Wynalezienie” czasu wolnego w XIX wieku sprawiło, że wypoczynek przestał być elitarną przyjemnością klas wyższych, a wyjazd po zdrowie „do wód” stopniowo się demokratyzował.

Praca najemna i rozwój kolei przyspieszają ten proces. W Europie Środkowej powstają i rozwijają się zdroje, uzdrowiska, miejscowości wypoczynkowe i kurorty, przyjmujące coraz bardziej zróżnicowanych gości.

Jak wyglądał ten proces? Kto, kiedy, dokąd i dlaczego wyjeżdżał? O tym w stulecie wydania ,,Czarodziejskiej góry” porozmawiają dr Łukasz Galusek, dr Weronika Grzesiak i Bartosz Sadulski. Zapraszamy 8 kwietnia o godz. 18:00 do MCK na spotkanie ,,Zdrowe miejsca. O odpoczynku w Europie Środkowej”, które towarzyszy najnowszemu numerowi kwartalnika ,,Herito”. Wydarzenie będzie tłumaczone na polski język migowy. Do zobaczenia w MCK!

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.