Przejdź do treści
Zbrodnia Katyńska. 75 lat walki o prawdę
Data/Czas: 11/04/2018 | 09:15-18:30
Lokalizacja: Zamek Królewski, Sala Koncertowa | plac Zamkowy 4 | Warszawa

Konferencja 

 

Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia zaprasza na międzynarodową konferencję z udziałem historyków z Polski, Rosji, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Argentyny zorganizowaną przez CPRDiP oraz Muzeum Katyńskie – Oddział Martyrologiczny Muzeum Wojska Polskiego w związku z 75. rocznicą opublikowania przez Niemcy informacji o odkryciu masowych grobów oficerów Wojska Polskiego.

Konferencja będzie okazją do naukowej refleksji nad tą zbrodnią ludobójstwa, dokonaną na mocy decyzji najwyższych władz ZSRS przez sowiecką policję polityczną NKWD. Pragniemy również oddać  hołd pamięci ofiarom zbrodni katyńskiej i ich bliskim. Podczas dyskusji i paneli poruszymy tematy związane m.in. z problematyką pamięci o Zbrodni Katyńskiej, niemiecką ekshumacją w Lesie Katyńskim, konsekwencjami ujawnienia zbrodni zarówno w wymiarze krajowym, jak i międzynarodowym. Podyskutujemy o reakcjach ZSRS, USA, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i państw Ameryki Południowej.

 

Konferencja została objęta honorowym patronatem wicepremiera i ministra kultury i dziedzictwa narodowego oraz ministra obrony narodowej, a jej organizację wsparły Zamek Królewski w Warszawie oraz Fundację PGZ.

Program konferencji można pobrać na stronie CPRDiP.

 

języki: polski, rosyjski, angielski (zapewniamy tłumaczenie symultaniczne)

RSVP do 6 kwietnia: kolakowska@cprdip.pl

Źródło: Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.