Przejdź do treści
Zbiórka książek dla uchodźców i migrantek
Data/Czas: 20/01/2022 - 13/03/2022 | 10:00-21:00
Lokalizacja: | |

Biblioteki bez granic: Organizujemy zbiórkę książek dla osób przebywających w zamkniętych ośrodkach dla cudzoziemców w Polsce. Osoby, które chcą ubiegać się o azyl, miesiącami czekają w zamknięciu na decyzję, jak dalej potoczy się ich los. Sytuacja w ośrodkach jest dramatyczna. Osoby tam przebywające są stłoczone na małej przestrzeni, bez komputerów ani smartfonów i z ograniczonym dostępem do internetu. Nuda i poczucie beznadziei mają bardzo negatywny wpływ na ich zdrowie psychiczne. Pomóżmy im przejść przez ten czas. Stwórzmy razem Biblioteki bez granic! Możecie wspomóc naszą akcję na zrzutce: https://zrzutka.pl/nytfuh. Zbiórka trwa od 20 stycznia do 13 marca 2022.

POSZUKUJEMY:
książek dla dorosłych i dla dzieci w językach: 𝗸𝘂𝗿𝗱𝘆𝗷𝘀𝗸𝗶𝗰𝗵 (𝗸𝘂𝗿𝗺𝗮𝗻𝗱ż𝗶 𝗶 𝘀𝗼𝗿𝗮𝗻𝗶), 𝗮𝗿𝗮𝗯𝘀𝗸𝗶𝗺, 𝘁𝘂𝗿𝗲𝗰𝗸𝗶𝗺, 𝗱𝗮𝗿𝗶, 𝗽𝗮𝘀𝘇𝘁𝗼, 𝗳𝗮𝗿𝘀𝗶
Interesuje nas wszelkiego rodzaju literatura (proza, teoria, poezja, komiksy, albumy, książki obrazkowe dla najmłodszych itp.), słowniki i rozmówki (np. arabsko-angielskie, arabsko-polskie, arabsko-niemieckie itp.), jak również podręczniki do nauki języków (ale NIE te dedykowane osobom polskojęzycznym)
prostych gier, np. szachy, tryktrak / backgammon, warcaby, karty, puzzle
czytników e-booków
odtwarzaczy muzyki mp3 do audiobooków i muzyki (TYLKO modele pozbawione funkcji nagrywania dźwięku, np. stare ipody)
materiałów plastycznych: kolorowanki, bloki, kredki, farby, flamastry, plastelina, modelina / glina samoutwardzalna itp. (NIE kleje i nożyczki)
Punkty zbiórki oraz adres do wysyłki na wydarzeniu (fb).

Książki ze zbiórki trafią do ośrodków w Białej Podlaskiej, Białymstoku, Czerwonym Borze, Krośnie Odrzańskim, Kętrzynie, Lesznowoli, Przemyślu i Wędrzynie. Osoby osadzone zgłaszają także indywidualne zapotrzebowania, na które staramy się odpowiedzieć, będziemy o nich informować w postach na wydarzeniu. Bardzo prosimy o nie przekazywanie na zbiórkę materiałów o treściach rasistowskich, mizoginistycznych, homofobicznych, transfobicznych.

Zbiórka jest częścią akcji „Biblioteki bez granic” mającej na celu utworzenie nowych i wsparcie już istniejących bibliotek w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców. Akcja prowadzona jest przez niezależne osoby aktywistyczne powiązane z Grupą Granica.

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.