Przejdź do treści
Zawody przeszłości dla ocalenia przyszłości. Nowy Europejski Bauhaus
Data/Czas: 20/07/2021 | 14:00-16:00
Lokalizacja: Szklany Dom | Cicha | Nowa Ruda

Komisja Europejska w Polsce i Festiwal Góry Literatury: 20 lipca będziemy dyskutować jak kultura, sztuka i edukacja mogą wesprzeć Europejski Zielony Ład i naszą przyszłość. Czy budowanie i remontowanie naszych domów może ocalić nas i przyszłe pokolenia przed katastrofą klimatyczną? Jak przywracać zapomniane zawody i dostosować je do rewolucji w energetyce, budownictwie czy urbanistyce?


Dyskutować będą
dr Sylwia A. Bielawska – Zastępca prezydenta Wałbrzycha.
Zuzanna Fogtt Kuratorka, animatorka kultury i producentka, współzałożycielka i prezeska Fundacji Sztuki Współczesnej In Situ w Sokołowsku.
Filip Springer – pisarz i fotograf. Autor reportaży poświęconych przestrzeni i architekturze.

Debatę poprowadzi Hanna Schudy – od ponad 15 lat związana z ruchem ekologicznym. Zajmuje się m.in. ochroną środowiska metodami humanistycznymi, szczególnie dziedzictwa Dolnego Śląska.

W ramach Zielonego Ładu, powstał program Nowy Europejski Bauhaus (NEB) skierowany szczególnie do sektora kreatywnego, kultury i edukacji. Nowy Bauhaus chce połączyć Zielony Ład ze stylem i estetyką. Podyskutuj z nami o wsparciu osób, które potrafią zmieniać zwyczaje, mody, tendencje tak aby neutralność klimatyczna kojarzyła się z podnoszeniem jakości życia.

Jak sprostać zapotrzebowaniu na fachów, rzemieślników, osoby z branży budowlanej, które będą ocieplać budynki, remontować zabytki na Dolnym Śląsku, instalować pomby ciepła np. w domach przysłupowych czy kamienicach?
Zapraszamy do Szklanego Domu przy ulicy Cichej w Nowej Rudzie. Wstęp wolny!

Komisja Europejska w Polsce i Festiwal Góry Literatury

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.