Przejdź do treści
Zaprojektuj Europę od nowa – Nowy Europejski Bauhaus
Data/Czas: 30/09/2021 | 00:00-16:00
Lokalizacja: | |

Komisja Europejska w Polsce: W jakiej Europie chcesz żyć? O jakiej Europie marzysz? Z jakimi wyzwaniami musi się aktualnie mierzyć europejska wspólnota? Konkurs „Zaprojektuj Europę od nowa – Nowy Europejski Bauhaus” powstał z myślą o młodym pokoleniu artystów, dla którego ważne są losy europejskiej społeczności. To okazja, by wyrazić swój obywatelski głos w kształtowaniu wspólnej przyszłości. Konkurs ma charakter ogólnopolski. Do udziału zapraszamy studentki i studentów Akademii Sztuk Pięknych i innych uczelni artystycznych.


Zadaniem uczestników konkursu jest zaprojektowanie plakatu, który pokazuje, w jakim kierunku powinna zmierzać Europa, by poradzić sobie z aktualnymi problemami, które przed nią stoją. Prace powstaną wokół ważnych wartości i priorytetów Komisji Europejskiej.

Uczestnicy konkursu będą mogli wybrać jeden spośród trzech tematów:
Kryzys klimatyczny a przyszłość planety
Europejskie wartości demokratyczne a prawa człowieka
Równość w świecie cyfrowym

Prace powinny być także zgodne z założeniami Nowego Europejskiego Bauhausu, czyli nawiązywać do idei zrównoważonego rozwoju, uwzględniać aspekt włączenia społecznego oraz posiadać walor kreatywny i estetyczny inspirowany kulturą i sztuką. Czekamy na oryginalne i inspirujące prace promujące proeuropejskie wartości. Prace, które stanowią ważny głos młodych w dyskusji o przyszłości Europy.

Oficjalna strona konkursu i regulamin www.zaprojektujeurope.com
Kalendarz:
20 lipca – ogłoszenie Konkursu
16 sierpnia – termin nadsyłania pytań
31 sierpnia – termin odpowiedzi na pytania
30 września – termin złożenia prac konkursowych
październik – posiedzenie Jury konkursowego i ogłoszenie wyników konkursu

Organizatorzy: Komisja Europejska
Partnerzy: DDB, Group One, Polska Rada Biznesu

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.