Centrum Praskie Koneser i Komisja Europejska w Polsce: Gdy dwa lata temu koronawirus dotarł do Europy i w jednej chwili wywrócił do góry nogami nasz świat, po raz pierwszy zadaliśmy pytanie: jak Unia Europejska będzie wyglądać po doświadczeniach pandemii? Jakie dziedziny życia zmienią się nie do poznania? Co starego już nigdy do nas nie wróci, a co nowego zagości u nas na dobre? Do dyskusji zaprosiliśmy dziennikarzy/dziennikarki i twórców i twórczynie internetowe i tak powstał cykl felietonów „Za rok w Europie”, publikowany w naszych mediach społecznościowych. Wracamy do tych pytań. Tym razem możemy się spotkać osobiście i chętnie z tej okazji korzystamy. Zapraszamy Was do Centrum Praskiego Koneser w Warszawie. O tym jak pandemia zmieniła nas i nasze życie porozmawiamy z zaproszonymi autorami i autorkami felietonów, podczas trzech spotkań autorskich.
SPOTKANIE 1.
6 WRZEŚNIA 2022, GODZ. 18:30
WARSZTAT W PASAŻU KONESERA (CENTRUM PRASKIE KONESER)
Czy po doświadczeniach kilku fal pandemii jest w nas dziś więcej optymizmu czy pesymizmu? – na to pytanie postarają się odpowiedzieć goście pierwszego z cyklu trzech autorskich spotkań „Za rok w Europie”. Zastanowią się też, czy nie zmęczyły nas już media społecznościowe, czy nadal jesteśmy skłonni podążać za
gustem influencerów i influencerek oraz czy rzeczywiście pandemia zmieniła coś w sposobie konsumpcji i naszym stylu życia?
Spotkanie poprowadzi Katarzyna Kasia, wykładowczyni akademicka, publicystka i dziennikarka radiowo-telewizyjna, członkini TEAM EUROPE, a jej gośćmi będą:
Aleksandra Radomska – z wykształcenia socjolożka, z wyboru standuperka, konferansjerka, copywriterka i twórczyni internetowa.
Przemysław Staroń – psycholog, wykładowca, edukator, Nauczyciel Roku 2018.
SPOTKANIE 2.
20 WRZEŚNIA 2022, GODZ. 18:30
WARSZTAT W PASAŻU KONESERA (CENTRUM PRASKIE KONESER)
Skoro każdy z nas może publikować posty w mediach społecznościowych, to możemy stwierdzić, że każdy z nas może być dziennikarką/dziennikarzem. Zgadzacie się? O roli dziennikarzy i dziennikarek we współczesnym świecie, etyce ich pracy oraz odpowiedzialności, która na nich spoczywa rozmawiać będą
goście drugiego z cyklu spotkań „Za rok w Europie”. Będzie też o tym, jak rozmawiać w mediach społecznościowych o zmianach klimatycznych i ekologii oraz co to jest i jak demaskować greenwashing.
Spotkanie poprowadzi Krzysztof Rzyman, Zielony Przedsiębiorca i dziennikarz, autor Zielonego Podcastu, Ambasador Cyfrowy UE, a jego gośćmi będą:
Sylwia Czubkowska – dziennikarka, redaktorka prowadząca magazynu Spider’sWeb+ i współprowadząca podcast Techstorie w radiu TokFM, Ambasadorka Cyfrowa UE.
Paulina Górska – ekspertka ds. zrównoważonego rozwoju, twórczyni internetowa, ekoedukatorka.
Jakub Górnicki – współtwórca Outriders – platformy reporterskiej.
SPOTKANIE 3.
6 PAŹDZIERNIKA 2022, GODZ. 18:30
FILTRACJA (CENTRUM PRASKIE KONESER)
Metaverse opanował wyobraźnię specjalistów od marketingu. Od początku roku już kilkadziesiąt światowych marek zorganizowało kampanie reklamowe w rzeczywistości tworzonej równolegle do tej, w której żyjemy. W tym drugim świecie można już przymierzać i kupować ubrania, wystawiać cyfrowe działa sztuki, oglądać koncerty czy pokazy mody. Czy to zapowiedź kolejnej rewolucji technologicznej i czy jesteśmy na nią gotowi? Czy nowe technologie są odpowiedzią na wszystkie nasze problemy? – zapytamy gości ostatniego spotkania z cyklu „Za rok w Europie”. Porozmawiamy też o tym, jak prawdę chronić się w wirtualnym wymiarze. Będzie też zatem o dezinformacji i fake newsach.
Spotkanie poprowadzi Krzysztof Rzyman, Zielony Przedsiębiorca i dziennikarz, autor Zielonego Podcastu, Ambasador Cyfrowy UE, a jego gośćmi będą:
Artur Kurasiński – przedsiębiorca, twórca, inwestor, obserwator zjawisk związanych z technologią, Ambasador Cyfrowy UE.
Piotr Stanisławski – współtwórca bloga „Crazy Nauka”, dziennikarz naukowy i technologiczny, popularyzator nauki.
Współorganizatorem cyklu spotkań autorskich „Za rok w Europie” jest Centrum Praskie Koneser. Dzięki ToTuart (galeria sztuki, organizator Laboratorium Rzeźby 2022 – trzeciej edycji największego przeglądu rzeźby w Polsce) nasze spotkania autorskie odbędą się w otoczeniu niezwykłych rzeźb renomowanych artystów, a także młodych, początkujących twórców.
Wstęp na spotkania autorskie jest wolny.