Przejdź do treści
Data/Czas: 11/12/2019 | 18:00-20:00
Lokalizacja: Centrum Zielna | ul. Zielna 37 | Warszawa

W ramach 19. Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia serdecznie zaprasza na cykl spotkań “Za powodzenie naszej beznadziejnej sprawy!” i rozmowę poświęconą obrońcom praw człowieka w Rosji. Za powodzenie naszej beznadziejnej sprawy! – ten żartobliwy toast-hasło obowiązywał wśród radzieckich dysydentów, którzy przez dekady walczyli z reżimem, opierając się o zasady praw człowieka – nieraz poświęcając nie tylko karierę i wolność, ale też zdrowie i życie. Kim byli ci ludzie, co ich skłoniło do podjęcia tej nierównej walki, jak potoczyły się ich losy? Czy odnieśli sukces, który wydawał się niemożliwy? A kim są współcześni obrońcy praw człowieka w Rosji?

Czy ideowymi spadkobiercami dysydentów, czy zupełnie nowym zjawiskiem? Co mają wspólnego ze sobą, a co ich dzieli? Czym się zajmują na co dzień, jakie są ich motywacje i jakie zagrożenia na nich czyhają? Czy ich beznadziejna sprawa odniesie kiedyś sukces? Przybliżymy sobie ten ważny aspekt życia Rosji w dyskusji, okazją dla której są rocznice śmierci trzech wybitnych działaczy: Ludmiły Aleksiejewej (8 grudnia 2018 roku), Andrieja Sacharowa (14 grudnia 1989 roku) oraz Arsenija Roginskiego (18 grudnia 2017 roku).

 

data: 11 grudnia 2019 (środa) godz. 18:00
miejsce: Centrum zielna / ul. Zielna 37, wejście c, sala wystawowa, piętro 5 /winda
Języki: polski i rosyjski (zapewniamy tłumaczenie symultaniczne)
RSVP: prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do 10 grudnia kolakowska@cprdip.pl

 

Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.