Przejdź do treści
Z Widokiem na solidarność
Data/Czas: 24/03/2022 | 17:30-17:30
Lokalizacja: Parlament Europejski – Biuro we Wrocławiu | Widok 10 | Wrocław

Komisja Europejska w Polsce: Agresja Rosji na Ukrainę, która rozpoczęła się 24 lutego, wywołała w Europie kryzys humanitarny. Jednocześnie wojna wyzwoliła w Polkach i Polakach ogromną falę solidarności: instytucje publiczne, samorządy, prywatne firmy, organizacje pozarządowe i osoby prywatne organizują w różnej formie pomoc dla osób w Ukrainie oraz tych, które uciekają przed wojną. Na spotkaniu porozmawiamy o różnych formach wsparcia, zarówno systemowego jak i oddolnego oraz przeanalizują mechanizmy pomocy krótko- i długoterminowej.

W dyskusji udział wezmą:
Sofiia Baianova – dziennikarka gazety Nowe Słowo i Radia Wrocław, tłumaczka, specjalista ds. marketingu i PR, uchodźczyni z Donbasu związana z Fundacją Ukraina i Instytutem Praw Migrantów,
dr Agnieszka Florczak – adiuntka w Zakładzie Badań nad Konfliktami i Przemocą Polityczną w Instytucie Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego, członkini sieci Team Europe,
Adrianna Klimaszewska – aktywistka Matki na granicę, Wrocławianka Roku 2021, współzałożycielka i prezeska Fundacji Różowa Skrzyneczka, członkini Stowarzyszenia Dolnośląski Kongres Kobiet,
Sławomir Prusakowski – psycholog, doradca trener, trener biznesu, uczestnik projektów antydyskryminacyjnych, nauczyciel akademicki na Uniwersytecie SWPS.
Spotkanie poprowadzi:
Daria Sudoł – krytyczka kultury, dziennikarka, edukatorka społeczna i koordynatorka projektów od lat związana z sektorem pozarządowym, prezeska Fundacji Punkt Widzenia.
Transmisja na żywo na stronie Komisji Europejskiej na Facebooku oraz na kanale YouTube. Dyskusja będzie tłumaczona na język ukraiński.
Wstęp wolny. Na spotkanie obowiązują zapisy mailowo daria.sudol@ext.ec.europa.eu lub telefonicznie 71 32 40 900. Liczba miejsc ograniczona.

 

Komisja Europejska w Polsce

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.