Przejdź do treści
Z dwóch zrób trzy - jak zorganizować trójstronną wymianę?
Data/Czas: 23/11/2023 - 26/11/2023 | 00:00-23:59
Lokalizacja: Fundacja Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego | Krzyżowa 7 | Krzyżowa, Wałbrzych

Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego serdecznie zaprasza na seminarium dla nauczycieli zainteresowanych tworzeniem projeków dwu lub trójstronnej wymiany młodzieży, które odbędzie się w Krzyżowej w dniach 23-26 listopada 2023 r.


Czym jest Krzyżowa?
Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży jest częścią Fundacji “Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego. Jest jedną z największych w Europie instytucji realizujących projekty międzynarodowej wymiany młodzieży, dysponujący własnym zespołem wykwalifikowanej kadry pedagogicznej oraz niezbędną infrastrukturą obejmującą bazę noclegową, stołówkę, zaplecze rekreacyjne i sale szkoleniowe.
Dlaczego seminarium dla nauczycieli?
Co roku do Krzyżowej przyjeżdżają liczne grupy szkolne, aby wziąć udział w programie wymiany. Nauczyciele są najważniejszą grupą kontaktową dla Krzyżowej. Dobra komunikacja i współpraca między nauczycielkami wielokrotnie okazuje się najlepszym warunkiem dobrego zrozumienia się uczniów. To jest nasze motto: Zadowoleni nauczyciele to udane spotkania młodzieży!
Celem seminarium jest umożliwienie nauczycielkom z Niemiec, Polski i Ukrainy (lepszego) poznania się i tym samym wzmocnienie istniejących partnerstw szkół oraz nawiązanie nowych. Efektem projektu ma być także zwiększenie liczby spotkań partnerskich z dwóch (niemiecko-polskich) do trzech (niemiecko-polsko-ukraińskich). Celem jest również zapoznanie szkolnej kadry pedagogicznej z metodami edukacji pozaformalnej i podejściami tematycznymi stosowanymi w Krzyżowej, tak aby była dobrze przeszkolona do przygotowania młodzieży na wymianę i wspólnego opracowania programu.
Kiedy odbywa się szkolenie?
Seminarium zaplanowano na cztery dni, od czwartku 23 listopada do niedzieli 26 listopada 2023 r.

więcej informacji na profilu Fundacji Krzyżowa

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.