Przejdź do treści
XXII Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego
Data/Czas: 07/07/2024 - 13/07/2024 | 15:00-16:00
Lokalizacja: Palac W Koszecinie | Zamkowa 3 | Koszęcin

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej: Zapraszamy Państwa do śledzenia relacji z działań i wydarzeń w ramach projektu “XXII Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego” . Aktualnie trwa rekrutacja do projektu ‼️ Kto może się zgłosić? 👥 Mieszkańcy województwa śląskiego oraz ukraińscy uchodźcy w wieku od 18 do 23 lat. Formularz zgłoszeniowy https://forms.gle/ErzkWW94mJbEuib87 Więcej informacji oraz szczegółowy opis projektu na naszej stronie www.haus.pl.


Udział w projekcie jest bezpłatny
Czym jest Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego
Regionalny Trójkąt Weimarski to trójstronne porozumienie między regionami: Województwem Śląskim, Nadrenią Północną-Westfalią oraz Hauts-de-France, mające na celu wzmacnianie społeczeństwa obywatelskiego oraz rozwój społeczno-gospodarczy i współpracę tych regionów. Co roku w ramach tego porozumienia organizowany jest Szczyt Młodzieży, który umożliwia młodym ludziom spotkanie z rówieśnikami zamieszkujących dane regiony, wymianę doświadczeń, a tym samym wzmocnienie postaw dialogu i współpracy młodego pokolenia. W każdym spotkaniu biorą udział młodzi ludzie z Francji, Niemiec i Polski, którzy mają za sobą pierwsze doświadczenia w działalności na rzecz lokalnej, regionalnej społeczności i są zainteresowani problematyką europejską. Dodatkowo, od czasu agresji Rosji na Ukrainę do udziału w Szczycie zapraszani są przedstawiciele Ukrainy. W trakcie trwania Szczytu Młodzieży uczestnicy i uczestniczki biorą udział w warsztatach tematycznych, debatach, spotkaniach z ekspertami, przedstawicielami władz politycznych i nie tylko – w programie nie zabraknie również innych atrakcji 🇵🇱🇩🇪🇫🇷

Zgłoszenia i kontakt
Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, agata.rychter@haus.pl
Górnych Wałów 7, 44-100 Gliwice
Organizator: Województwo Śląskie
Operator projektu: Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach
Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego jest organizowany ze środków finansowych Województwa Śląskiego.

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.