Przejdź do treści
XXI Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego
Data/Czas: 23/07/2023 | 18:00-18:00
Lokalizacja: XXI Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego | Lille | Lille

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej: Zapraszamy Państwa do śledzenia relacji z działań i wydarzeń w ramach projektu “XXI Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego”. Czym jest Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego? Regionalny Trójkąt Weimarski to trójstronne porozumienie między regionami: Województwem Śląskim, Nadrenią Północną-Westfalią oraz Hauts-de-France, mające na celu wzmacnianie społeczeństwa obywatelskiego oraz rozwój społeczno-gospodarczy i współpracę tych regionów.

Co roku w ramach tego porozumienia organizowany jest Szczyt Młodzieży, który umożliwia młodym ludziom spotkanie z rówieśnikami zamieszkujących dane regiony, wymianę doświadczeń, a tym samym wzmocnienie postaw dialogu i współpracy młodego pokolenia. W każdym spotkaniu biorą udział młodzi ludzie z Francji, Niemiec i Polski, którzy mają za sobą pierwsze doświadczenia w działalności na rzecz lokalnej, regionalnej społeczności i są zainteresowani problematyką europejską. W trakcie trwania Szczytu Młodzieży uczestnicy i uczestniczki biorą udział
w warsztatach tematycznych, debatach, spotkaniach z ekspertami, przedstawicielami władz politycznych i nie tylko – w programie nie zabraknie również innych atrakcji!

Organizator: Województwo Śląskie
Operator projektu: Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach

Kontakt:
Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, haus@haus.pl
Górnych Wałów 7, 44-100 Gliwice, tel. 77 407 95 15

Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego jest organizowany ze środków finansowych Województwa Śląskiego.

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.