Przejdź do treści
XIX Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego
Data/Czas: 12/07/2021 - 16/07/2021 | 12:00-17:00
Lokalizacja: | |

Województwo Śląskie oraz Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej zapraszają do udziału w XIX Szczycie Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego nt. „W poszukiwaniu równowagi: człowiek a środowisko”, który odbędzie się w dniach 12-16 lipca 2021 roku w Koszęcinie w województwie śląskim. Regionalny Trójkąt Weimarski to trójstronne porozumienie między Województwem Śląskim, Nadrenią Północną-Westfalią oraz Hauts-de-France, mające na celu wzmacnianie społeczeństwa obywatelskiego oraz rozwój społeczno-gospodarczy i współpracę tych regionów. Polska grupa spotyka się w Koszęcinie w dniach 12-16 lipca 2021 roku, trzy grupy (polska, niemiecka, francuska) pracują razem zdalnie w dniach 14-16 lipca 2021 roku.


Kogo szukamy?
Zapraszamy osoby w wieku 17-23 lata, uczące się, studiujące i pracujące, o następujących cechach:
– komunikatywność i gotowość do współpracy,
– wysoka motywacja do działania,
– doświadczenie w aktywności społecznej i/lub lokalnej,
– zainteresowanie tematem spotkania „W poszukiwaniu równowagi: człowiek a środowisko”,
– zainteresowanie tematyką europejską i wielokulturowością,
– otwartość na kontakty i wymianę doświadczeń z rówieśnikami z Polski, Niemiec i Francji, – komunikatywna znajomość języka angielskiego (mile widziana znajomość języka niemieckiego, francuskiego).
W trakcie trwania Szczytu Młodzieży uczestnicy i uczestniczki biorą udział w warsztatach tematycznych, debatach samorządowo-pozarządowych, spotkaniach z przedstawicielkami i przedstawicielami władz politycznych.

Zgłoszenia przyjmujemy do 29 czerwca br. Potwierdzenia udziału przekażemy do 1 lipca br.
Więcej informacji oraz program Szczytu Młodzieży znajdziesz na www.haus.pl i u menedżerki projektu, Małgorzaty Jonczy-Adamskiej, e-mail: malgorzata.jonczy@haus.pl, tel. 797 465 999 (w godz. 9:00-17:00).

Organizatorzy: Województwo Śląskie, Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej.

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.