Przejdź do treści
Wzmacniacz krzyku – sztuka białoruska w dobie protestu
Data/Czas: 25/11/2021 | 18:00-18:00
Lokalizacja: | |

Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej: Polsko-białorusko-niemiecka dyskusja w ramach projektu „Wzmacniacz krzyku – białoruska sztuka w czasach protestu” przygotowanego przez Dwutygodnik we współpracy z Goethe-Institut w Warszawie i Fundacją Białoruski Dom przy wsparciu finansowym Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec. Latem 2020 roku setki tysięcy ludzi wyszły na ulice Białorusi, aby zaprotestować przeciwko sfałszowanym wyborom prezydenckim i polityce Aleksandra Łukaszenki. Każdy, kto doświadczył nastroju, obrazów i dźwięków tych protestów bez użycia przemocy, które charakteryzowały się przyjazną i solidarną interakcją między ludźmi, nie będzie w stanie wyrzucić ich z pamięci.

Wydawało się, że carte blanche na zmianę układu sił w kraju jest w zasięgu ręki. Nie trzeba było długo czekać, aby aparat państwowy rozkręcił swoją perfidną machinę przemocy. Ważną rolę w protestach odegrali białoruscy pracownicy sztuki i kultury, którzy kontynuują swój opór mimo masowych represji. Podczas dyskusji opowiedzą o swojej codziennej praktyce w walce z reżimem Łukaszenki, o swoich doświadczeniach i nadziejach w czasach, w których eskalacja kryzysu humanitarnego wciąż przybiera na sile.

dyskusja online z tłumaczeniem symultanicznym na język polski
tłumaczenie symultaniczne na język białoruski

udział biorą:
Vitali Alekseenok
Tania Arcimovicz
Kacper Sienicki
Monika Szewczyk
prowadzenie: Lena Prents

Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej

 

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.