Przejdź do treści
Wykład online || dr Ł. Kamiński: Upadek komunizmu w Europie Środkowej i Wschodniej
Data/Czas: 23/03/2021 | 18:00-18:00
Lokalizacja: | |

Fundacja “Krzyżowa”: Rok 1990 był punktem zwrotnym w przezwyciężaniu dziedzictwa komunistycznego i kształtowaniu demokracji w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. W większości z nich przyniósł on pierwsze w pełni wolne wybory parlamentarne, prezydenckie i samorządowe. Jak jednak doszło do załamania się władzy komunistycznej i rozpoczęcia procesów, które trwale zmieniły układ sił politycznych w Europie? I ile prawdy jest w stwierdzeniu, że jednym zajęło to 10 lat, drugim 10 miesięcy, innym 10 tygodni, a niektórym tylko 10 dni?

Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego zaprasza na wykład dr. Łukasza Kamińskiego pod tytułem: „Upadek komunizmu w Europie Środkowej i Wschodniej”, który odbędzie się 23 marca (wtorek), o godzinie 18:00
na platformie Zoom (więcej). Wykład w języku polskim.

Łukasz Kamiński, dr., historyk. Pracownik naukowy w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Specjalizuje się w najnowszej historii Europy Środkowej oraz konfliktach pamięci. W latach 2011-2016 prezes Instytutu Pamięci Narodowej. Prezes Platform of European Memory and Conscience, zajmującej się upowszechnianiem wiedzy o totalitaryzmach.

Wykład organizowany jest w ramach projektu „1990 / Year One. The democratic transformation in former Eastern Bloc countries”. Jest on realizowany w Polsce, Niemczech Czechach i Litwie, w ramach programu Europa dla Obywateli – Pamięć o przeszłości Europy i jest dofinansowany ze środków Komisji Europejskiej.

Fundacja Krzyżowa

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.