Przejdź do treści
Wszystkie odcienie historii | EDYCJA ONLINE
Data/Czas: 09/01/2022 | 17:00-17:00
Lokalizacja: | |

Muzeum POLIN: Do marca, w każdą drugą niedzielę miesiąca zapraszamy na cykl webinarów, prowadzonych przez przewodniczki i przewodników Muzeum POLIN. Wiosną i latem spotykaliśmy się w przestrzeni miejskiej. Jesienią i zimą chcemy kontynuować rozmowy o wszystkich odcieniach polsko-żydowskiej historii w formie spotkań online. Podczas trzeciego webinaru z cyklu, nawiązując do trwającej wystawy malarstwa Wilhelma Sasnala “Taki pejzaż”, przyjrzymy się z bliska polskiemu krajobrazowi. 9 stycznia (niedziela), godz. 17:00

Ślady II wojny światowej i Zagłady Żydów pozostały w polskim krajobrazie. Wilhelm Sasnal zadaje w swojej twórczości pytania o to, co czynimy z wiedzą o tragedii, która rozegrała się na polskiej ziemi.
Będziemy rozmawiać o twórczości artysty, ale także o upamiętnianiu miejsc związanych z Zagładą. Zapytamy również o niepamięć. Zastanowimy się, dlaczego miejsca Zagłady niszczały, a niektóre niszczeją do dziś.
Historia materialnych obiektów i przedmiotów posłuży refleksji nad tym, jak ewoluowała pamięć społeczna: jakie postaci i wydarzenia uznawano za warte upamiętnienia, jak zmieniało się postrzeganie Zagłady i w jakim stopniu wpływała na nie polityka.
Wydarzenie towarzyszące finisażowi wystawy “Taki pejzaż”.

Więcej 

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.