Przejdź do treści
WSPÓLNA ULICA. Budowanie odporności małych społeczności | warsztaty
Data/Czas: 07/03/2023 | 17:00-20:00
Lokalizacja: Europejskie Centrum Solidarności | Plac Solidarności 1 | Gdańsk

Europejskie Centrum Solidarności: Zapraszamy osoby gotowe do działania i skupienia na rozwiązaniach, które nie będą pomijać potrzeb wszystkich mieszkańców i mieszkanek. Warsztaty będą okazją do zaobserwowania i wzmocnienia potencjału społecznego. A ten jest ważny w dobie kryzysów wywołanych niespodziewanymi zjawiskami przyrodniczymi i społeczno-gospodarczymi.
Gdańsk to miasto, które jak w soczewce skupia wyzwania miejskie. Stąd wybierzemy jedno z nich, aby wyobrazić sobie moment, kiedy następuje weryfikacja siły relacji społecznych i potencjału dzielnicy. Będziemy pracować grupowo i indywidualnie, twórczo i kreatywnie, obserwować siebie i innych, opisywać fakty. Wszystko po to, żeby na koniec wyjść ze spotkania do wspólnej, sąsiedzkiej pracy z własnymi pomysłami.

termin | 7 marca, wtorek, godz. 17.00–20.00
miejsce | Europejskie Centrum Solidarności, pl. Solidarności 1, sala 3.19 (3 piętro, przestrzeń Solidarność Codziennie)
wstęp | bezpłatny → obowiązują zapisy poprzez formularz: https://forms.office.com/e/iYBeviVANZ

OSOBA PROWADZĄCA
Sylwia Widzisz-Pronobis | Urbanistka i architektka wykorzystująca animację kultury do działań partycypacyjnych w projektowaniu przestrzeni miejskich oraz opracowywaniu planów strategicznych i operacyjnych. Właścicielka firmy doradczo-szkoleniowej Prooper, współwłaścicielka pracowni projektowej Pronobis Studio i doktorantka na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej. Bada narzędzia partycypacyjne i szuka takich metod angażowania społecznego, aby przynosiły one wymierne efekty oraz dawały satysfakcję mieszkańcom i urzędnikom. W swojej pracy wykorzystuje dorobek antropologii, psychologii, ekonomii i informatyki, nie lubi szufladkować architektury w sztywne rzemieślnicze ramy otwierając ją na inne obszary życia. Wierzy w wymianę wiedzy i budowanie sieci społecznych, w związku z tym często uczestniczy w konferencjach i spotkaniach praktyków i teoretyków, zajmujących się tematyką miasta w Polsce i za granicą. Poza pracą żona, matka, rękodzielniczka i od niedawna bokserka.

Wydarzenie jest częścią projektu STOCZNIA. MIASTO (wcześniej pod nazwą ZROZUMIEĆ SIERPIEŃ), w którym odnosimy się do terenów postoczniowych i szeroko rozumianego sąsiedztwa ECS. Nasze otoczenie zmienia się, dlatego wspólnie z mieszkańcami pragniemy oswajać zachodzące przemiany. Chcemy zachować w pamięci historie miejsc i ludzi, obserwować i wzmacniać podejmowane przez nich działania. Jesteśmy współodpowiedzialni za ten teren, za tworzenie nowej tkanki miejskiej.

Europejskie Centrum Solidarności

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.