Przejdź do treści
Data/Czas: 09/03/2020 - 10/03/2020 | 12:00-15:00
Lokalizacja: SGH, budynek C | Aleja Niepodległości 128 | Warszawa

EUNIC Warszawa – Stowarzyszenie Instytutów Kultury Państw Unii Europejskiej wraz z Kolegium Gospodarki Światowej SGH oraz Międzynarodowe Forum Kobiet – Stowarzyszenie Kobiet Nauki i Biznesu MFK zapraszają na konferencję “Women and the challenges of the future decade 2020-2030”. W dniach 9-10 marca spotkamy się w międzynarodowym gronie specjalistek, by wspólnie rozmawiać o perspektywach i zawodowej przyszłości kobiet. Wśród gościń pojawią się między innymi: przedsiębiorczynie, polityczki, przedstawicielki zarządów dużych światowych przedsiębiorstw, liderki społeczne, naukowczynie, a także przywódczynie religijne.

 

Dyskusje będą się toczyć wokół sytuacji kobiet w zmieniającej się Europie: różnic w wynagrodzeniach, form dyskryminacji na rynku pracy, równowagi między życiem zawodowym i prywatnym kobiet oraz wokół partnerstwa w rodzinie, polityki Unii Europejskiej wobec równości kobiet i mężczyzn. Zajmiemy się również pozycją freelancerek w świecie sztuki i kultury, a także ścieżkami kariery kobiet na uniwersytecie.

9 marca o 17:15 odbędzie się pokaz filmowy, który jest dodatkowym wydarzeniem towarzyszącym konferencji. Duński dokument Reformisten – den kvindelige imam („The Reformist – a female imam”) będzie wyświetlony z polskimi i angielskimi napisami. Po pokazie będzie możliwość zadania pytań jego głównej bohaterce, imamce Sherin Khankan, która jest również gościnią konferencji.

WSTĘP WOLNY

Chęć udziału prosimy rejestrować wysyłając wiadomość na adres mailowy: agnieszka.zawada@sgh.waw.pl

 

Austriackie Forum Kultury

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.