Przejdź do treści
Wolność i kultura
Data/Czas: 18/05/2018 | 18:00-20:00
Lokalizacja: Goethe-Institut Krakau | Rynek Główny 20 | Kraków

Sroka, Hillje, Żakowski

Goethe-Institut Krakau: Czy obecny kryzys wartości nie jest klęską wolnej sztuki, która nie potrafiła rozbudzić w ludziach potrzeby wolności? Czy czeka nas zalew sztuki popularnej, na którą stawiają populiści? Czy i jak sztuka może się rozwijać w sytuacji braku wolności? Być może najbardziej narażonymi na wpływy polityczne dziedzinami są film i teatr – sztuki kosztowne, wymagające publicznych dotacji. Czy bez publicznych pieniędzy dziedziny te są skazane na śmierć bądź na utratę prestiżu artystycznego? Jak stworzyć alternatywne formy rozwoju sztuki wysokiej?

 

Dyskusję poprowadzi dziennikarz Jacek Żakowski. Zaproszonymi gośćmi będą Magdalena Sroka – menedżerka kultury, w latach 2010–2015 wiceprezydent Krakowa ds. kultury i promocji miasta, w latach 2015–2017 dyrektorka Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Jens Hillje – dramaturg, w latach 1999–2009 główny dramaturg w Schaubühne w Berlinie, od sezonu 2013/2014 dyrektor artystyczny w Maxim Gorki Theater w Berlinie.

 

Źródło: Goethe-Institut Krakau

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.