Przejdź do treści
Wolność i Europa
Data/Czas: 13/04/2018 | 18:00-18:00
Lokalizacja: Goethe-Institut Krakau | Rynek Główny 20 | Kraków

Goethe-Institut Krakau: Dlaczego populistyczne i nacjonalistyczne partie cieszą się coraz większym poparciem społecznym? Skąd się bierze sceptycyzm wobec Unii Europejskiej, który objawił się w referendum dotyczącym Brexitu, lecz nie ogranicza się jedynie do Wielkiej Brytanii? Czy Unia Europejska to dla narodów gwarancja wolności i niezawisłości, czy brzemię, pod którym narodowa niezależność nie jest w stanie się obronić? Jak powinien wyglądać dialog między tymi, którzy sceptycznie patrzą na Unię Europejską, a tymi, którzy są jej zwolennikami? Czy taki dialog jest w ogóle możliwy? Czy zjednoczona Europa jest jedynym gwarantem naszej wolności?

 

Dyskusję poprowadzi dziennikarz Jacek Żakowski. Zaproszonymi gośćmi będą Karolina Wigura – socjolożka, historyczka idei, dziennikarka, szefowa działu politycznego w Kulturze Liberalnej oraz Roman Léandre Schmidt – historyk, pracownik naukowy KWI (Kulturwissenschaftliches Institut Essen).

 

Źródło: Goethe – Institut w Krakowie

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.