Przejdź do treści
Wolne media?! Spotkanie | 20. MDAG
Data/Czas: 17/05/2023 | 17:30-17:30
Lokalizacja: Gdyńskie Centrum Filmowe | Pl. Grunwaldzki 2 | Gdynia

Gdyńskie Centrum Filmowe, Europejskie Centrum Solidarności i Millennium Docs Against Gravity Trójmiasto:  WOLNE MEDIA?! SPOTKANIE po filmie ZŁA PRASA reż. Rebecca Landsberry-Baker, Joe Peeler
Partner: Europejskie Centrum Solidarności – fundator nagrody All About Freedom Festival dla najlepszego filmu o przyczyniającego się do szerokiego zrozumienia wartości solidarności.


BILETY: https://gcf.org.pl/kino-studyjne/2023/05/17/
Czym jest wolność prasy i jakie ma znaczenie dla zapewnienia demokracji? Czy w dobie mediów elektronicznych, wszechogarniającej automatyzacji, algorytmizacji i sztucznej inteligencji nie jest złudzeniem? Jaką rolę w tym procesie pełnią osoby walczące o rzeczy podstawowe, jak prawo do informacji? Doświadczenie rdzennej społeczności mieszkańców i mieszkanek rezerwatu Muscogee (Creek) Nation w Oklahomie, a także ich walka o wolność jest pretekstem do rozmowy o dostępie do rzetelnej informacji oraz prawdy w kontekście przyszłości mediów.

Gość:
Jan Kreft – prof. dr hab., medioznawca, profesor Politechniki Gdańskiej i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Szef Centrum Badań nad Zarządzaniem Algorytmicznym. Dziennikarz ekonomiczny i korespondent zagraniczny, menedżer zarządzający firmami mediów i nowych technologii. Autor kilkunastu książek, w tym: „Władza misjonarzy. Świt i zmierzch świeckiej religii w Dolinie Krzemowej”, „Władza platform. Za fasadą Google, Facebooka i Spotify”, „Władza algorytmów – u źródeł potęgi Google i Facebooka”, “Za fasadą społeczności – zarządzanie nowymi mediami”.

Prowadzący:
Konrad Knoch – dr, historyk, specjalizujący się w tematyce XX wieku, wykłada na Uniwersytecie Gdańskim, kierował pracą zespołu tworzącego wystawę stałą ECS, współkurator wystawy „Stocznia”. Redaktor sekcji tematycznej „Historia mediów i dziennikarstwa” w czasopiśmie „Media Biznes Kultura”. Autor artykułów poruszających problematykę prasy niezależnej i oficjalnej w PRL, biogramów działaczy opozycji, dokumentuje działania podziemnych wydawców.
Trwa sprzedaż biletów
Bilety na festiwalowe pokazy kosztują od 19 do 25 zł. Sprzedaż pojedynczych biletów w cenie 25 zł odbywa się on-line na stronach www.mdag.pl (zakładka „Gdynia”) oraz www.gcf.org.pl (zakładka „Kino Studyjne”), a także stacjonarnie, w kasie Kina Studyjnego GCF.
Przy zakupie minimum 5 biletów na seanse festiwalowe – cena jednego biletu wynosi 21 zł. Przy zakupie minimum 10 biletów – cena jednego biletu spada do 19 zł. Sprzedaż pakietów 10+, 5+ prowadzi wyłącznie kasa Kina Studyjnego GCF .
Nie ma możliwości rezerwacji biletów on-line na seanse festiwalowe. Wstęp na spotkania z autorami filmów jest bezpłatny.

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.