Przejdź do treści
Wojna i groteska. Donbas w nowym ujęciu.
Data/Czas: 18/10/2021 | 08:00-08:00
Lokalizacja: Dom Literatury | Krakowskie Przedmieście 87/89 | Warszawa

Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka- Jeziorańskiego: Zapraszamy na spotkanie: Wojna i groteska. Donbas w nowym ujęciu. Gośćmi wydarzenia, będą: Wołodymyr Rafiejenko, Bogumiła Berdychowska, Bianka Zalewska, Adam Pomorski.

Wołodymyr Rafiejenko – autor książki “Najdłuższe czasy”, (ur. 1969) ukraiński prozaik i poeta. Urodził się i wychował w Doniecku, gdzie studiował filologię rosyjską i kulturoznawstwo. Latem 2014 roku opuścił rodzinny Donieck, obecnie mieszka w Kijowie;
Bogumiła Berdychowska – publicystka, akademiczka specjalizująca się w historii Ukrainy i stosunkach polsko-ukraińskich;
Bianka Zalewska – reporterka pracująca dla TVN Discovery oraz współpracująca z ukraińską telewizją Espreso TV.
Adam Pomorski – polski socjolog, historyk idei; doktor nauk humanistycznych, tłumacz literatury pięknej z języka rosyjskiego, niemieckiego, angielskiego, białoruskiego i ukraińskiego, trzykrotny laureat Nagrody „Literatury na Świecie”, eseista, krytyk literacki; od 2010 prezes Polskiego PEN Clubu.
18 października o godz. 18:00
Polski PEN CLUB, Dom Literatury w Warszawie, Krakowskie Przedmieście 87/89, w sali od ul. SENATORSKIEJ (parter dawniej kawiarnia “Literatka”)

 

Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka- Jeziorańskiego

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.