Przejdź do treści
Data/Czas: 15/01/2020 - 31/01/2020 | 10:00-20:00
Lokalizacja: Dom Spotkań z Historią | Karowa 20 | Warszawa

WYSTAWĘ MOŻNA ZWIEDZAĆ DO 31 STYCZNIA – zawsze w godzinach otwarcia Domu Spotkań z Historią! Dom Spotkań z Historią zaprasza na wystawę w związku z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej. Czy można było wyobrazić sobie, czym dla Warszawy i jej mieszkańców będzie wojna? Jak bardzo zmieni oblicze miasta? Czy można było się na nią przygotować? Wystawa „Wiosna, lato, WOJNA…Warszawa 1939″ to fotograficzna opowieść o roku 1939, a przede wszystkim o pierwszych miesiącach wojny w Warszawie, o ogromie zniszczeń, losach ludności cywilnej, życiu w ruinach. Ekspozycja będzie składała się z trzech części – codzienność miasta przed wybuchem wojny, oblężenie i początek okupacji niemieckiej.

Zaprezentowane zostaną m.in. zdjęcia amerykańskiego korespondenta wojennego Juliena Bryana, żołnierza Armii Krajowej Sylwestra „Krisa” Brauna, niemieckiego socjaldemokraty i dziennikarza Wilhelma Haase-Lampego oraz fotografie ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego.

 

Kuratorzy: Monika Kapa-Cichocka, Katarzyna Madoń-Mitzner, Ryszard Mączewski
Projekt wystawy: Katarzyna Brzostowska
Partnerzy: Fundacja “Warszawa1939.pl”, Narodowe Archiwum Cyfrowe, Archiwum Państwowe w Warszawie
Patroni medialni: Polskie Radio, Gazeta Wyborcza, Warszawa. Wyborcza.pl, Co Jest Grane24

 

Dom Spotkań z Historią

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.