Przejdź do treści
Data/Czas: 06/09/2019 - 08/09/2019 | 12:00-18:00
Lokalizacja: | |

Historia Gdańska jest nierozerwalnie związana z tradycją wileńską. Blisko 30% obywateli naszego miasta ma swoje korzenie właśnie na ziemi wileńskiej. Ślady tej tradycji odnajdujemy w obyczajowości współczesnych gdańszczan, jak i w wielu przejawach kultury, doskonale wzbogacających wielokulturowe dziedzictwo Gdańska. Wymiana kulturalna pomiędzy Gdańskiem i Wilnem powstała z inicjatywy Prezydenta Pawła Adamowicza, którego rodzina pochodzi z Wileńszczyzny. Kontynuujemy tę trwającą już 16 lat wizję, partnerstwo, dzięki któremu gdańszczanki i gdańszczanie mają okazję poznać dorobek artystów znad Wilii.

 

Tegoroczna odsłona festiwalu “Wilno w Gdańsku” odbędzie się w nowej przestrzeni! W dniach 6-8 września zapraszamy wszystkich na Dziedziniec Forum Gdańsk. W programie nie zabraknie niezwykłych rozmów o przenikaniu się gdańsko- wileńskich wspomnień, koncertów, spotkań z artystami, warsztatów tradycyjnego rzemiosła, litewskiego kina  i kulinariów. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny, na seans filmowy w KinoPorcie obowiązują nieodpłatne wejściówki. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie.

 

Organizatorzy:
Miasto Gdańsk
Miasto Wilno
Towarzystwo MiłośnikówWilna ZiemiWileńskiej OddzPomorski

Współorganizator:
AmberExpo

Partnerzy:
Forum Gdańsk
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku
Instytut Kultury Miejskiej
Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.