Przejdź do treści
Wielkie powieści małych narodów | debata na temat literatury Europy Środkowej
Data/Czas: 12/05/2023 | 16:00-16:00
Lokalizacja: | |

Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie i Rumuński Instytut Kultury w Warszawie: Czy istnieje literatura Europy Środkowej? Co ją odróżnia od innych i gdzie przebiegają podziały? A jeśli istnieje, to jakie daty są dla niej graniczne, z jakich prądów się składa? Których autorów i autorki należałoby do niej zaliczyć? Na ile pojemna jest ta kategoria i czy jej stosowanie nie ułatwia myślenia i pisania o Hercie Müller, Milanie Kunderze, Czesławie Miłoszu, Dubravce Ugrešić? To tylko kilka pytań, na które poszukamy odpowiedzi 12 maja o godz. 16:00 w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie. Zapraszamy do udziału w debacie „Wielka literatura małych narodów”, poświęconej leksykonowi literatury Europy Środkowej w XX i XXI wieku, która ukazała się w Rumunii pod redakcją prof. Adriany Babeţi.


W dyskusji wezmą udział: prof. Adriana Babeţi i prof. Kazimierz Jurczak, a poprowadzi ją Łukasz Galusek, dyrektor programowy MCK. Spotkanie odbędzie się w języku polskim, tylko w formule stacjonarnej.

MCK

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.