Przejdź do treści
Wielka wolność | LUX AUDIENCE AWARD
Data/Czas: 03/08/2022 | 20:30-20:30
Lokalizacja: BNP Paribas Dwa Brzegi. Festiwal Filmu i Sztuki | Szkolna 1 | Kazimierz Dolny

BNP Paribas Dwa Brzegi. Festiwal Filmu i Sztuki: Wspólnie z Parlamentem Europejskim zapraszamy na pokaz filmu Wielka wolność | LUX AUDIENCE AWARD. Koniec wojny i wyzwolenie przez aliantów z obozu koncentracyjnego nie oznacza końca niewoli dla Hansa. Na mocy paragrafu 175, penalizującego homoseksualizm, zostaje przeniesiony prosto do więzienia. W kolejnych latach wraca do celi po kolejnych wyrokach, prawo w powojennych Niemczech nie różni się w podejściu do homoseksualizmu od Niemiec nazistowskich. Tragiczny los Hansa, który za wszelką cenę chce pozostać wierny sobie, ma szansę odmienić się, kiedy przepisy zostają zluzowane. Jaka świat czeka na więzionego przez niemal ćwierć wieku mężczyznę.

Wstęp na film „Wielka wolność” tylko po odebraniu wejściówki: Biuro Festiwalu (ul. Szkolna 1). Odbiór wejściówek na film „Wielka wolność” będzie możliwy tylko w dniach: 01.08, 02.08, w godzinach: 09:00-14:00 i 16:00-20:00.
WSTĘP WOLNY

BNP Paribas Dwa Brzegi. Festiwal Filmu i Sztuki

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.