Przejdź do treści
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2018 | Sztab Darmstadt - Frankfurt
Data/Czas: 12/01/2018 - 14/01/2018 | 00:00-23:59
Lokalizacja: SAALBAU TITUS FORUM | Walter-Möller-Platz 2 | Frankfurt nad Menem

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z Darmstadt i Frankfurtu organizuje już po raz dwunasty imprezy i koncerty z okazji finału. Impreza rozpoczyna się już 12 stycznia w klubie Melange w Mainz gdzie wystąpi Verba oraz Skiba. 13 stycznia zagrają Czarno – Czarni oraz lokalne zespoły, rozpoczną się również licytacje. W niedzielę odbędzie się finałowy koncert pod hasłem “Dla życia bez granic” wystąpi m.in Big Cyc, koncertom towarzyszyć będą (poza licytacjami i kwestami) imprezy dodatkowe promujące profilaktykę zdrowia oraz działania propagujące ideę ratowania życia:

– gościem będzie Fundacje DKMS;

– odbędzie się prelekcja na temat profilaktyki raka piersi;

– będzie można odebrać orzeczenie woli o oddaniu organów i zbadać poziom cukru.

Niedzielny koncert dedykowany jest wyrównywaniu szans w leczeniu noworodków. Dążymy do tego, aby zdrowie i życie noworodków nie było determinowane miejscem ich urodzenia. Aby miały szanse na leczenie dokładnie takie samo jak te urodzone w krajach bardziej zamożnych niż Polska. Neonatologia jest celem Orkiestry już 7 raz.  Po raz ostatni oddziały noworodkowe zostały wyposażone w sprzęt orkiestrowy w 2013. 5 lat to w medycynie przepaść, urządzenia są wyeksploatowane i muszą być wymienione.

Od godziny 9:00 kwesta 160 wolontariuszy pod kościołami w Darmstadt, Frankfurt, Offenbach, Wiesbaden, Worms, Hanau, Mannheim, Aschaffenburg, Heidelberg, Kleve, Köln, Essen, Nürnberg.

Więcej informacji na stronie WOŚP.

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.