Przejdź do treści
What to do with Eastern Europe’s geopolitical «grey zone»?
Data/Czas: 23/01/2019 | 12:00-14:00
Lokalizacja: Pałac Tyszkiewiczów-Potockich | Krakowskie Przedmieście 32 | Warszawa

Instytut Stosunków Międzynarodowych WNPiSM UW serdecznie zaprasza na seminarium naukowe pt. „What to Do with Eastern Europe’s Geopolitical „Grey Zone”?”, które odbędzie się 23 stycznia w godzinach 12:00-14:00 w sali balowej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich, ul. Krakowskie Przedmieście 32, Warszawa.
Inspiracją dla seminarium jest raport „Co mamy zrobić, by «szara strefa» Europy stała się mniej szara?” opublikowany przez warszawskie biuro Europejskiej Rady Stosunków Zagranicznych. W seminarium udział wezmą autorzy raportu – Iryna Vereshchuk, szefowa kijowskiego Międzynarodowego Centrum Badań Bałtycko-Czarnomorskich i Praktyk Konsensusu, i Andreas Umland z kijowskiego Instytutu na rzecz Współpracy Euroatlantyckiej – a także polscy eksperci – Łukasz Kulesa, dyrektor Biura Badań brytyjskiego think-tanku European Leadership Network, oraz przedstawiciel ISM dr hab. Andrzej Szeptycki.

Zgromadzeni eksperci omówią zagadnienia oraz działania mające służyć wzmocnieniu bezpieczeństwa poradzieckich państw borykających się z problematyką tzw. zamrożonych konfliktów – Ukrainy, Mołdawii, Gruzji i Azerbejdżanu.

 

Program

Link do raportu

 

Źródło: Instytut Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.