Przejdź do treści
Wernisaż wystawy w Galerii Kuns(z)t: if there is no war today, it doesn't mean there is NO war
Data/Czas: 24/06/2022 | 18:00-18:00
Lokalizacja: Goethe-Institut Krakau | Rynek Główny 20 | Kraków

Goethe-Institut Krakau: Wczesnym rankiem, 24 lutego 2022 roku Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej rozpoczęły inwazję na Ukrainę. Ta konkretna data, w powszechnym rozumieniu, stanowi symboliczny początek agresji Rosji na Ukrainę. Genezę tych wydarzeń należy jednak wskazać gdzie indziej – nie tylko ze względu na wojnę toczącą się na terytorium wschodniej Ukrainy od 2014 roku – ale biorąc pod uwagę roszczeniowość państwa rosyjskiego wobec terytoriów Ukrainy oraz autokratyczne podejście wobec narodu ukraińskiego.


Wystawa pt. „if it is no war today, it doesn’t mean there is NO war” powstała w geście solidarności z poszkodowanymi wojną mieszkankami i mieszkańcami Ukrainy i stanowi swoisty zapis wydarzeń ostatnich miesięcy, towarzyszących uczuć i emocji.
Wynikająca z potrzeby działania, wystawa stała się dla nas sposobem na zrozumienie wojny – nie tylko w kontekście historycznym czy geopolitycznym – a w szczególności, przez pryzmat indywidualnych historii.
Na wystawie zobaczymy prace Alentiny Kakhidze, Kateryny Alijnyk, Kinder Album i Sany Shahmuradovej.
Kuratorkami wystawy są Yulia Krivich, Marta Romankiv i Agata Cieślak.

Goethe-Institut Krakau

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.