Przejdź do treści
Warszawski Tydzień Kobiet
Data/Czas: 02/10/2023 - 07/10/2023 | 17:00-17:00
Lokalizacja: Dom Spotkań z Historią | Karowa 20 | Warszawa
Dom Spotkań z Historią, Warszawska Rada Kobiet i miasto stołeczne Warszawa zapraszają na WARSZAWSKI TYDZIEŃ KOBIET! Warszawski Tydzień Kobiet to cykl wydarzeń opowiadający o kobietach – tych, którym udało się zapisać w historii, i tych żyjących współcześnie, które tę historię tworzą – swoim życiem, pasją, pracą. Agnieszka Przepiórska – aktorka, uhonorowana ostatnio Nagrodą im. Aleksandra Zelwerowicza dla najlepszej aktorki sezonu, z dnia na dzień wcieli się na scenie DSH, na swoim po raz pierwszy zorganizowanym tu festiwalu bioteatru, w cztery niezwykłe kobiety: Barbarę Sadowską, Simonę Kossak, Annę Walentynowicz i Zuzannę Ginczankę.

W rocznicę Czarnego Poniedziałku z 2016 roku zapraszamy do indywidualnych rozmów z organizatorkami protestu.
W kolejnych dniach zastanowimy się, jak tworzyć miasto dla kobiet – inkluzywne, bezpieczne i oparte na równouprawnieniu („Jej miasto”), oddamy głos kobietom, które zajmują się na co dzień historią, inspirują się nią lub piszą ją na nowo. Kobietom pokazującym poprzez to, kim są i co robią, że historię tworzą i piszą artystki, badaczki, naukowczynie („Jej historia / Her story”). Porozmawiamy z tymi, które swoim życiem, pasją i pracą udowadniają światu, że kobieta może wszystko! Spotkamy się z dyplomatkami, podyskutujemy o feminatywach w szkole, poznamy laureatki i laureatów konkursu równościowego, zaprosimy najmłodszych do zaprojektowania miasta feministycznego, pospacerujemy po stolicy szlakiem warszawianek – i spróbujemy być bliżej siebie.
Na wszystkie wydarzenia, poza spektaklami, wstęp jest wolny.
Bilety na spektakl do kupienia za pośrednictwem platformy Going.
Spotkania tłumaczone na język migowy (PJM) i transmitowane na żywo.

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.