Przejdź do treści
Data/Czas: 20/09/2019 - 22/09/2019 | 00:00-23:59
Lokalizacja: | |

Już po raz trzeci w stolicy odbywa się WarsawByArt, cykliczne wydarzenie kulturalne.  WarsawByArt powstał z inicjatywy właścicieli i kuratorów warszawskich galerii sztuki przy aktywnym współudziale osób zaangażowanych w kształtowanie wizerunku i treści współczesnej kultury polskiej. Biorą w nim udział zarówno galerie prywatne jak i galerie o charakterze społecznym, a także instytucje związane z życiem kulturalnym stolicy. Wspólnym celem uczestników jest szeroko pojęta promocja sztuki współczesnej oraz budowanie wizerunku Warszawy jako metropolii bogatej kulturowo oraz wzmacnianie jej konkurencyjności w Europie.  WarsawByArt udowodnił, że w stolicy istnieje platforma dla prezentacji różnorodnej oferty artystycznej – wypracowano także model współpracy instytucji, które z punktu widzenia rynkowego są dla siebie konkurencyjne.

 

Uczestnicy WarsawByArt pragną stworzyć rodzaj potrzeby i mody na odwiedzanie galerii i instytucji prezentujących wystawy artystów współczesnych.
Podobnie jak w poprzednim roku Festiwal objęty został patronatem Ambasady Szwajcarii, Przedstawicielstwa Walonii-Brukseli. W tym roku dołączyło do nas Austriackie Forum Kultury / Österreichisches Kulturforum Warschau, Instytut Kultury Węgierskiej oraz Instytut Camõesa. Rozpoczęliśmy współpracę z Festiwalem Culturescapes z Bazylei działającym od 2002 roku, który będzie organizatorem wydarzenia Sofalesungen Lectures Canap.

 

WarsawByArt

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.