Przejdź do treści
Warsaw Jewish Film Festival 2018
Data/Czas: 12/11/2018 - 18/11/2018 | 00:00-23:59
Lokalizacja: | |

Miedzynarodowy konkurs fabuł i dokumentów

WJFF: Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej powstał w 2003 roku, jest to pierwszy tego typu festiwal w Polsce i jeden z pierwszych i największych w tej części Europy. Zespół Festiwalu od 15 lat stara się poprzez sztukę filmową podtrzymywać żydowskie dziedzictwo kulturowe, promować postawy tolerancji i walczyć z ksenofobią.

 

Podczas dotychczasowych edycji zaprezentowanych zostało ponad 600 filmów z blisko 30 krajów. Na WJFF nagradzano produkcje, które później były doceniane na największych światowych festiwalach – zdobywały między innymi Oscary i Złote Lwy. Co roku festiwal odwiedza kilka tysięcy widzów, którym organizatorzy starają się pokazywać historię, kulturę i współczesne życie Żydów z diaspor i z Izraela.

 

Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej stanowi przegląd produkcji prezentowanych i nagradzanych na największych światowych festiwalach. Obok retrospektyw filmowych, WJFF to przede wszystkim międzynarodowy konkurs filmów krótko- i długometrażowych, fabularnych, animowanych i dokumentalnych. Filmy kwalifikowane do konkursu głównego to przede wszystkim produkcje uznanych twórców, ale także debiuty młodych filmowców z Polski i całego świata (m. in. z Izraela, USA, Kanady, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Holandii, Ameryki Południowej, Japonii czy Australii). Kamery Dawida przyznawane są w następujących kategoriach Najlepszy Film Festiwalu, Najlepsza Fabuła Pełnometrażowa, Najlepszy Dokument Pełnometrażowy, Najlepsza Fabuła Krótkometrażowa, Najlepszy Dokument Krótkometrażowy, Najlepszy Reżyser, Najlepszy Scenariusz, Najlepsza Aktorka, Najlepszy Aktor, Najlepszy Operator, Najlepsza Muzyka i Dźwięk, Nagroda Publiczności
Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej należy do Stowarzyszenia Europejskich Żydowskich Festiwali Filmowych

 

Zgłosić swój film do konkursu można stronie WJFF.

 

Organizator: Fundacja Kamera Dawida WJFF.pl
Główny partner: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
Kontakt: warsawjff@wjff.pl

 

Źródło: Warsaw Jewish Film Festival

 

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.