Przejdź do treści
Data/Czas: 15/01/2018 - 31/03/2018 | 00:00-23:59
Lokalizacja: Prywatna Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych | ul. Zapiecek 4 | Włocławek

Celem inicjatywy jest poznanie historii Polski i wzbogacenie wiedzy o wydarzeniach związanych z wojną 1914-1918 w Europie. Organizatorzy konkursu zakładają, że Biennale stanowi doskonałą okazję prezentacji prac młodych twórców inspirowanych wydarzeniami historycznymi. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół artystycznych w wieku od 12 do 20 lat. Na Biennale można nadsyłać prace z zakresu malarstwa, grafiki, tkaniny i rzeźby związane tematycznie z wydarzeniami 1918 roku na ziemiach polskich i w Europie. Każdy uczestnik może zgłosić do 3 prac. Maksymalna wielkość prac 200 x 200 x 200 mm Technika wykonania prac – dowolna.

Prace muszą mieć na odwrocie przytwierdzone godło autora i kraj pochodzenia (godło powinno być w postaci tekstu łacińskiego, litery lub cyfry, a nie znaku graficznego) oraz dołączoną do każdej pracy zamkniętą kopertę z tym samym godłem. Szkoły wysyłające prace na Biennale proszone są o dołączenie listy uczestników.

Prace należy nadesłać do dnia 31 marca 2018 roku na adres organizatora:

Prywatna Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych
ul. Zapiecek 4; 87-800
Włocławek
POLSKA

Otwarcie wystawy pokonkursowej z wręczeniem nagród i wyróżnień odbędzie się 1 czerwca 2018 roku w budynku szkoły przy ulicy T. Kościuszki 3. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego powoła jury, składające się z przedstawicieli wyższych szkół plastycznych, które oceni prace i dokona przydziału nagród.
Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej organizatora: www.possp.pl

Dodatkowych informacji dotyczących konkursu udziela komisarz Biennale lub dyrektor szkoły (possp@possp.pl)

Organizator: Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, Prywatna Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych we Włocławku

Źródło: www.possp.pl

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.