Przejdź do treści
„Uzdrawianie pamięci. Ukraina i Polska”. Spotkanie z Katarzyną Surmiak-Domańską
Data/Czas: 25/11/2021 | 18:00-18:00
Lokalizacja: Międzynarodowe Centrum Kultury | Rynek Główny 25 | Kraków

Międzynarodowe Centrum Kultury: Jak opowiadać na nowo historię Polski, gdy znamy już pojęcia traumy, zespołu stresu pourazowego, gdy rozumiemy mechanikę procesów czystki i pogromu? Ile jeszcze źródeł traumy nie wypowiedzieliśmy, choć jesteśmy społeczeństwem zanurzonym w pamięci? Międzynarodowe Centrum Kultury zaprasza 25 listopada o godz. 18:00 do Sali pod Kruki w MCK (Rynek Główny 25) na spotkanie z Katarzyną Surmiak-Domańską.


W swojej najnowszej książce, zatytułowanej „Czystka”, słynna reporterka bada historię traum historycznych na przykładzie losów własnej rodziny, od lat 20. XX wieku przez pokój w Rydze między Rosją Sowiecką i Polską, II wojnę światową, rzeź wołyńsko-galicyjską, przesiedlenia i czystki końca wojny, po awans społeczny i wykorzenienie lat 60.
Spotkanie poprowadzi Paulina Małochleb – krytyczka i badaczka literatury, wykładowczyni na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Katarzyna Surmiak-Domańska – reporterka; wykładowczyni w Polskiej Szkole Reportażu; autorka książek „Mokradełko” (2012), „Ku Klux Klan: Tu mieszka miłość” (2015) i “Czystka” (2021).

 

Międzynarodowe Centrum Kultury

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.