Przejdź do treści
Data/Czas: 22/01/2019 | 18:00-22:00
Lokalizacja: Świetlica Wolności | Nowy Świat 6/12 butik C | Warszawa

Czy Stany Zjednoczone i Chiny znajdują się już na progu konfliktu zbrojnego? Czy logika mocarstwowej rywalizacji i sprzeczne ambicje supermocarstw doprowadzą do konfrontacji? Na ile pozwala na taki scenariusz ich silna współzależność gospodarcza? A jeśli konflikt, to jaki, do czego sprowadzony? O zaostrzającej się rywalizacji USA-Chiny dyskutować będą nasi goście: prof. Bogdan Góralczyk – politolog i sinolog, profesor i dyrektor Centrum Europejskie UW. Autor książki “Wielki Renesans. Chińska transformacja i jej konsekwencje”; amb. Piotr Łukasiewicz (Global.Lab) – b. dyplomata cywilny i wojskowy, doradca ministrów obrony narodowej i spraw zagranicznych, ambasador i pułkownik rezerwy Wojska Polskiego. W latach 2012–2014 pełnił funkcję ambasadora RP w Afganistanie; Bartłomiej Radziejewski – dyrektor i założyciel „Nowej Konfederacji”, politolog, publicysta i eseista, publikował m.in. w „Rzeczpospolitej”, „Dzienniku Gazecie Prawnej”, „Polsce The Times”.

 

Dyskusję poprowadzi red. Grzegorz Jankowski, publicysta Telewizja Superstacja, polsatnews.pl i Polskie Radio (PR 24), felietonista tygodnika „DoRzeczy”.

Zapraszamy serdecznie do udziału w debacie!

Partnerami debaty są Orange, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Warsaw Enterprise Institute.

 

Źródło: Nowa Konfederacja

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.