Przejdź do treści
Urodziny Bartoszewskiego | premiera komiksu i wideo-artu
Data/Czas: 18/02/2023 - 19/02/2023 | 16:00-19:00
Lokalizacja: | |

Dom Spotkań z Historią: W przeddzień 101 urodzin Władysława Bartoszewskiego rozpoczniemy urodzinowy weekend! Zapraszamy na dwie premiery (komiksu i wideo-artu) oraz warsztaty (komiksowe), którymi podsumujemy nasze działania z okazji zeszłorocznych obchodów Roku Bartoszewskiego ogłoszonego przez Radę m. st. Warszawy w setną rocznicę jego urodzin: 18.02; 16:00 – „Bartoszewski. Komiks dokumentalny” PREMIERA: Skąd wziął się pomysł na komiks? Jak rysować postaci powszechnie znane i cenione? Co robi konsultant historyczny przy pracy nad opowieścią graficzną? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą: autorka scenariusza Monika Powalisz, ilustratorki: Karolina „Karochy” Chyżewska, Katarzyna „Ka Mochi” Mochocka, Maria Słabek i Zofia Dzierżawska, konsultant historyczny Dariusz Krajewski (Warszawska Pracownia Multimedialna DSH), redaktorka komiksu Małgorzata Purzyńska (DSH).


Rozmowę z twórczyniami i twórcami publikacji poprowadzi Sebastian Frąckiewicz.
Komiks do kupienia w księgarni DSH: https://bit.ly/Bartoszewski_Komiks

18:00 – „Mosty Władysława Bartoszewskiego” PREMIERA wideo-artu.
Zaprszamy na oficjalny premierowy pokaz wideo-artu poświęconego biografii Władysława Bartoszewskiego i jego działalności publicznej. Artystka, Karolina fender Noińska, posługuje się animacją i techniką kolażu, by przybliżyć pojęcia i wartości kluczowe w życiu bohatera.
Scenarzystką i reżyserką animacji jest Karolina fender Noińska. Za współpracę scenariuszową i opracowanie tekstu odpowiada Paweł Bem. Twórcą kompozycji i aranżacji muzyki do animacji jest Tomasz Bogacki.

19.02
WARSZTATY KOMIKSOWE „Pamiętam jak…” z Zosią Dzierżawską!
Warsztaty z komiksu autobiograficznego dla dzieci i młodzieży (11-15 lat). Podczas warsztatów przyjrzymy się różnym sposobom opowiadania i popracujemy nad krótkimi formami komiksowymi zbudowanymi wokół naszej codzienności. Czy własne życie może być fascynującym materiałem źródłowym?
Warsztaty poprowadzi rysowniczka Zofia Dzierżawska, jedna z ilustratorek komiksu o Władysławie Bartoszewskim.Na warsztaty OBOWIĄZUJĄ ZAPISY. Zgłoszenie zawierające imię, nazwisko i liczbę osób można przesłać na adres: recepcja@dsh.waw.pl

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.