Przejdź do treści
Uratować świat za pomocą nauki? Pomysły i koncepcje z praktyki transdyscyplinarnej
Data/Czas: 12/10/2023 | 18:00-18:00
Lokalizacja: Niemiecki Instytut Historyczny | Aleje Ujazdowskie 39 | Warszawa

DHI Warschau – NIH Warszawa: Serdecznie zapraszamy na kolejny wykład z cyklu „Polsko-Niemieckie Spotkania Naukowe”. Tym razem naszym gościem będzie prof. dr Uwe Schneidewind, który wygłosi wykład w języku niemieckim (z tłumaczeniem na jęz. polski) na temat: „Mit Wissenschaft die Welt retten? Ideen und Konzepte aus der transdisziplinären Praxis” („Uratować świat za pomocą nauki? Pomysły i koncepcje z praktyki transdyscyplinarnej”). Nauka może wnieść istotny wkład w zrównoważoną transformację społeczeństwa. Będzie to możliwe we współpracy ze społeczeństwem obywatelskim.

Jak to wygląda, przedstawi – bazując na własnym doświadczeniu – profesor ekonomii, obecny burmistrz i były prezydent Instytutu Klimatu, Środowiska i Energii w Wuppertalu (Wuppertal Institut für Klima, Umwelt, Energie). Konkluzja: nie wystarczy, jeżeli nauka będzie sama poszukiwała rozwiązań, ale musi to robić transdyscyplinarnie i w partnerskiej współpracy z obywatelami. Wtedy wiedza staje się działaniem, a nauka i praktyka czerpią z tego równe korzyści.
Kiedy: 12 października 2023 r. o godz. 18:00
Gdzie: Niemiecki Instytut Historyczny w Warszawie, al. Ujazdowskie 39
Przebieg spotkania:
18:00 Powitanie
18:15 Wykład i dyskusja
19:30 Poczęstunek
Wykład zostanie wygłoszony w języku niemieckim z tłumaczeniem na język polski
Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do 6 października 2023 r. pod adresem mailowym: daad@daad.pl lub wiss-10@wars.diplo.de.

„Polsko-Niemieckie Spotkania Naukowe” to wspólna inicjatywa Ambasady Niemiec w Warszawie, Societas Humboldtiana Polonorum, Niemieckiego Instytutu Historycznego oraz Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej DAAD. W ramach cyklu cztery razy w roku odbywają się spotkania z wybitnymi polskimi i niemieckim naukowcami różnych dziedzin.

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.