Przejdź do treści
Ukraina po godzinach: Podboje, konflikty i wojny – mikrohistorie
Data/Czas: 14/12/2021 | 18:00-18:00
Lokalizacja: | |

Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie: Zapraszamy 14 grudnia o godz. 18 na wystąpienie online Joanny Majewskiej, która w przestrzeni Galerii Międzynarodowego Centrum Kultury opowie o jednym z 8 tematów przewodnich wystawy „Ukraina. Wzajemne spojrzenia” — podbojach. Jeden z rozdziałów wystawy opowiada o zmianie optyki w patrzeniu na wojny i konflikty. W centrum zainteresowania pojawia się zwykły człowiek, na którego życiu piętno odciska polityka i wielka historia.

Prace współczesnych ukraińskich artystów Nikity Kadana, Włady Rałko, Liji Dostlewej, Ołeha Czornego, Jurija Sołomko oraz Ałewtyny Kachidze komentują bieżące i historyczne konflikty, kierując naszą uwagę na człowieka i jego prywatne życie, emocje oraz doświadczenia i wyraźnie, a nawet boleśnie, wskazują na aktualność tej problematyki.
Wydarzenie będzie transmitowane na profilu MCK na Facebooku oraz Instagramie, a później dostępne na YouTube.

Joanna Majewska — tłumaczka z języka ukraińskiego i edukatorka. Absolwentka filologii ukraińskiej i ukrainoznawstwa, obecnie doktorantka na wydziale filologicznym. Naukowo zajmuje się Lwowem, a nałogowo opowiadaniem.

 

Międzynarodowe Centrum Kultury

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.