Przejdź do treści
Data/Czas: 21/06/2019 | 17:00-19:00
Lokalizacja: | |

Ukrainer to wyjątkowy projekt medialny, stworzony przez ukraińskich dokumentalistów, którzy podróżując po Ukrainie zbierają interesujące historie i nagrywają filmy dokumentalne o najbardziej odległych miejscach, o ludziach wchodu, sztuce i jedzeniu. Celem projektu jest zrozumienie i sformułowanie odpowiedzi na pytanie: „Kim jesteśmy?” drogą rzetelnych badań. Podczas ESK 2019 w Klubie Festiwalowym będzie okazja nie tylko obejrzeć projekcje filmowe, ale także spotkać się i porozmawiać z twórcami projektu.

 

Gośćmi pokazy będą:

NATALIA PANCHENKO – producentka multimedialnego
projektu społeczno-kulturalnego – Ukraїner, który pozwala odkryć
nieznaną Ukrainę, opowie o swoich doświadczeniach przy
organizacji produkcji filmów dokumentalnych w ramach Ukraїnera, do których pozyskuje także lokacje, bohaterów i zespół kreatywny.

WŁADYSŁAW TSOVMA – wolontariusz Ukraїner, który opowie o nieznanej Ukrainie.

Naszych gości zapytamy także o to, czym jest dla nich dom i mała
ojczyzna.

„Ukraїner – pokaz filmów dokumentalnych” jest częścią inicjatywy „Sięgając do korzeni 2019” realizowanej przez Fundację Rzeszowską i finansowanej przez Narodowe Centrum Kultury i Urząd Miasta Rzeszowa w ramach festiwalu „Wschód Kultury – Europejski Stadion Kultury 2019” oraz finansowane przez Goethe-Institut w Krakowie w ramach międzynarodowego projektu „HEIMAT / Nieoczywista Ojczyzna”.

Więcej informacji jest dostępne na stronie www.rzeszowska.org.pl

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.