Przejdź do treści
Tydzień Filmu Niemiekiego
Data/Czas: 16/11/2018 | 00:00-23:59
Lokalizacja: | |

6 listopada rozpocznie się w Krakowie tegoroczny Tydzień Filmu Niemieckiego.  W programie doskonale przyjęty na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie film „Walc w alejkach”, który jest interesującym portretem pracowników hipermarketu z nierealną uczuciową historią w tle. Innym zbiorowym obrazem jest z kolei film „Milcząca rewolucja”, oparty na prawdziwej historii wschodnioniemieckich uczniów maturalnej klasy, którzy w 1956 roku minutą ciszy uczcili poległych w antysowieckim powstaniu Węgrów. „Casting” natomiast jest opowieścią o współczesnym aktorskim środowisku oraz przewrotną grą pomiędzy realnym i odtwarzanym przed kamerą światem. Poza filmowym planem możemy podglądać Romy Schneider, powojenną gwiazdę niemieckiego i francuskiego kina w obsypanym Niemieckimi Nagrodami Filmowymi obrazie „3 dni w Quiberon”.

W filmie „Zagubiona” reżyser mierzy się z trudnym tematem przemocy seksualnej w rodzinie, jakiej dopuszcza się ojciec wobec córki. Po raz kolejny w programie znajdzie się film odnoszący się do problemu napływających do Europy uchodźców. W „Styksie” niemiecka lekarka płynąca jachtem w kierunku Afryki natyka się na kuter wypełniony ludźmi i bezskutecznie próbuje wezwać pomoc. Jak zawsze obok filmów fabularnych pokazany zostanie dokument. Tym razem będzie to relacja dwojga młodych ludzi z ich podróży dokoła świata. W „Daleko. Historia drogi dookoła świata” jej autorzy pokazują, że otwartość, szczerość i uśmiech otwierają drzwi wielu gościnnych domów prawie w każdym zakątku ziemi, a spotkanie z ich gospodarzami jest bezcennym i zapadającym w pamięć doświadczeniem.

 

Źródło: Dom Norymberski w Krakowie

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.