Przejdź do treści
TRANSMISJA NA ŻYWO KONCERTU FILHARMONIKÓW BERLIŃSKICH
Data/Czas: 06/05/2022 | 19:45-19:45
Lokalizacja: Goethe-Institut Krakau | Podgórska 34 | Kraków

Goethe-Institut Krakau: Zapraszamy na pierwszy transmitowany na żywo w naszej nowej siedzibie koncert Filharmoników Berlińskich! Orkiestra, którą zalicza się do pięciu najlepszych orkiestr świata, zagra pod batutą Antonello Manacordy, a wystąpi z nią Christian Gerhaher, jeden z najwybitniejszych śpiewaków współczesnych specjalizujących się w wykonywaniu pieśni. Ciągłość tradycji to siła budująca sławę Berlińskiej Filharmonii. Pałeczkę (batutę?) przekazuje się tutaj często z pokolenia na pokolenie. Następcą wielkiego Herberta von Karajana był Claudio Abbado, któremu przed laty Karajan otworzył drzwi do kariery. Z kolei Antonello Manacorda, wcześniej koncertmistrz Mahler Chamber Orchestra, swoje pierwsze kroki w karierze dyrygenckiej stawiał właśnie przy boku Abbado. W programie pierwszej naszej transmisji widać ślady tego wpływu – mamy kwiat niemieckiej kultury muzycznej w jednym koncercie.

Na początek „Uwertura” do „Coriolana” Beethovena, później genialne „Rückert-Lieder” Mahlera z doskonale znaną miłośnikom „Kawy i papierosów” Jima Jarmuscha pieśnią „Ich bin der Welt abhanden gekommen”, „Druga symfonia kameralna” Arnolda Schönberga i na finał „Niedokończona” Schuberta. Jednym słowem, wszystko, co najlepszego ma do zaoferowania przebogata niemiecka tradycja muzyczna
Wprowadzenia do koncertu dokona Mateusz Ciupka, gospodarz cyklu, redaktor „Ruchu Muzycznego”, autor „Szafy Melomana”, pierwszego polskiego podcastu o muzyce klasycznej.
06.05.2022, godz. 19:45, Goethe-Institut w Krakowie, ul. Podgórska 34

W programie:
Ludwig van Beethoven – Coriolan, uwertura koncertowa, op. 62
Gustav Mahler – Rückert Lieder
Arnold Schönberg – II Symfonia kameralna, op. 38
Franz Schubert – VIII Symfonia h-moll Niedokończona

Więcej informacji

Liczba miejsc ograniczona. Rezerwacja mailowo: Elzbieta.Jelen@goethe.de

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.