Przejdź do treści
Data/Czas: 07/12/2020 | 19:00-21:30
Lokalizacja: | |

Austriackie Forum Kultury w Warszawie: Trylogia klimatyczna austriackiego dramatopisarza Thomasa Köcka (ur. 1986) to odważny i jedyny w swoim rodzaju projekt literacki i teatralny, eksplorujący granice gatunku homo sapiens i wyznaczający nowe obszary przedstawienia teatralnego. W swojej „Trylogii” autor ukazuje w szerokim kontekście historycznym związki pomiędzy dziewiętnastowiecznym kolonializmem a neoliberalizmem przełomu XX I XXI wieku, globalizacją i zmianami klimatycznymi, gospodarką rabunkową i dehumanizacją człowieka w każdym aspekcie życia, zarówno tym prywatnym jak i publicznym. O książce Thomasa Köcka „Trylogia klimatyczna” rozmawiają: Elżbieta Baniewicz, Jacek Kaduczak, Zofia Smolarska, Krzysztof Tkaczyk. Przekład: Jacek Kaduczak
Fragmenty Trylogii przeczyta Wojciech Brzeziński. Wydarzenie będzie streamowane na Facebooku.

 

Organizacja:
Austriackie Forum Kultury,
Agencja Dramatu i Teatru ADiT

Wydanie i promocję książki „Trylogia klimatyczna” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Austriackie Forum Kultury

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.