Przejdź do treści
The Republic of Dreams - podróż po światach Brunona Schulza
Data/Czas: 25/07/2021 - 29/08/2021 | 12:00-19:00
Lokalizacja: | |

Goethe-Institut Warschau, Dom Spotkań z Historią i Instytut Adama Mickiewicza: The Republic of Dreams to projekt eksplorujący twórczość Brunona Schulza, nasyconą symbolami i metaforycznymi obrazami z pogranicza jawy i snu. Pomysłodawca i twórca projektu, Mika Johnson, wraz z artystami z Polski, USA, Czech i Ukrainy, zabiera odbiorców w podróż po uniwersum Schulza za pośrednictwem immersyjnej instalacji. Schulz stworzył odporną na upływ czasu przestrzeń, która po dziś dzień kształtuje i angażuje odbiorców. Autorzy projektu nazywają ją Republiką Marzeń. I to właśnie do niej zapraszają szeroką publiczność, również osoby niezaznajomione do tej pory z twórczością autora.


Elementami składającymi się na ich immersyjną instalację są projekcje multimedialne, muzyka ambientowa, prace video i dźwiękowe. Te ostatnie zachęcają odbiorców do zanurzenia się w świat wyobraźni i snów. Prezentacji w Domu Spotkań z Historią towarzyszyć będzie nowa odsłona strony internetowej projektu. Znalazły się na niej kompozycje reżyserów dźwięku – Eli’ego Stine’a i Jacksona Bierfeldt’a, muzyka Wacława Zimpela i AWALI, wideo autorstwa Jakuba Krejči’ego oraz fragmenty opowiadań B. Schulza czytane przez aktorki Olgę Mikulska i Julie Gibson Josephson. Całość dopełniają ilustracje Marty Lissowskiej. Projekt Republic of Dreams jest realizowany przez Instytut Adama Mickiewicza w partnerstwie z Goethe-Institut w Warszawie oraz Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie.

Koncepcja / Reżyseria: Mika Johnson
Tłumaczenie tekstów Brunona Schulza na angielski: Celina Wieniewska

Dom Spotkań z Historią

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.