Przejdź do treści
Sztuka. Land. Art. Rezydencja artystyczna 2021
Data/Czas: 01/06/2021 | 10:00-10:00
Lokalizacja: | |

Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego zaprasza artystów z Polski i Niemiec specjalizujących się w land arcie oraz ekologicznej architekturze wnętrz/wzornictwa do przesyłania zgłoszeń w ramach naboru na rezydencję artystyczną w roku 2021. Gospodarz: Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego. Rezydencja: lipiec/sierpień 2021 (30 dni). Miejsca: 4 (2 dla osób z Polski, 2 dla osób z Niemiec). Nabór wniosków: 06.05.2021 – 27.05.2021. Wyniki: 01.06.2021.


Co oferujemy?
Miesięczną rezydencję w sezonie letnim, pracę w międzynarodowym duecie artystycznym, zakwaterowanie na terenie kompleksu pałacowo-parkowego w Krzyżowej, przestrzeń do pracy – nowo powstający ogród permakulturowy, stypendium artystyczne, pokrycie kosztów materiałów (wg wyznaczonych limitów) pokrycie kosztów podróży (wg wyznaczonych limitów).
Poszukujemy osób posiadających doświadczenie w pracy artystycznej w jednej z wyznaczonych powyżej dziedzin, chętnych i otwartych na współpracę w duecie międzynarodowym, odpowiedzialnych i gotowych do pracy, które będą komunikatywne i chętne do współpracy z wolontariuszami zagranicznymi i lokalnymi.
Zależy nam, by rezydencja artystyczna była czymś więcej, niż stworzeniem dzieła sztuki. Chcemy stworzyć przestrzeń porozumienia międzykulturowego i transgranicznego, gdzie perspektywa środowiskowa przenika się ze społeczną. Dążymy do tego, żeby stworzone dzieła odnosiły się do zależności między praktycznością, estetyką, promowały myślenie długoterminowe oraz budowały fundamenty pozytywnego myślenia o przyszłości ekologicznej, prezentowały rozwiązania przestrzenne w sposób komunikatywny, zrozumiały dla szerszej publiczności (aspekt współpracy ze społecznością lokalną).
Więcej szczegółów

Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.