Przejdź do treści
Stypendia w Bundestagu
Data/Czas: 06/06/2018 - 30/06/2018 | 00:00-23:59
Lokalizacja: Friedrich-Ebert-Stiftung Warschau | Podwale 11 | Warszawa

Niemiecki Bundestag wraz z berlińskim Wolnym Uniwersytetem, Uniwersytetem im. Humboldtów w Berlinie oraz Politechniką Berlińską zaprasza do skorzystania z trwającego pięć miesięcy Międzynarodowego Stypendium Parlamentarnego (Internationales Parlaments-Stipendium IPS) w Berlinie. IPS przeznaczone jest dla wysoko wykwalifikowanych i zainteresowanych polityką młodych ludzi, którzy po zakończeniu stypendium zamierzają powrócić do swoich krajów i współuczestniczyć w czynnym i odpowiedzialnym kształtowaniu ich demokratycznej przyszłości. Niemiecki Bundestag, parlament Niemiec, podczas trwającego 13 tygodni stażu w biurze jednego z deputowanych do Bundestagu stwarza młodym ludziom okazję do poznania niemieckiego systemu parlamentarnego i procesów podejmowania decyzji politycznych oraz zebrania praktycznych doświadczeń w zakresie pracy parlamentarnej. Wyboru stypendystów dokonuje niezależna komisja Niemieckiego Bundestagu.

 

Warunki
– obywatelstwo polskie
– ukończone studia wyższe
– bardzo dobra znajomość języka niemieckiego
– znajomość niemieckiej polityki i historii oraz niemieckiego społeczeństwa
– wiek poniżej 30 lat w chwili rozpoczęcia stypendium

Stypendium
-500 euro miesięcznie
-bezpłatne zakwaterowanie
-pokrycie kosztów ubezpieczenia i podróży

Termin zgłoszeń: 30 czerwca
Dalsze informacje: w Ambasadzie Niemiec lub w Internecie na stronie: www.bundestag.de/ips

 

SPOTKANIE W WARSZAWIE – 6 CZERWCA

 

Bundestag Alumni Polska: Niemiecki Bundestag co roku przyjmuje ponad setkę stypendystów z ponad 40 krajów w ramach Międzynarodowego Stypendium Parlamentarnego (IPS). IPS to nie tylko praca w biurze posła, ale również możliwość nauki na berlińskich uniwersytetach i wydarzenia niemieckich fundacji politycznych. Na stypendium wiosną 2019 roku aplikacje przyjmowane są do 30 czerwca 2018 roku. Jak dostać się na stypendium? Jakie są warunki formalne? Czy można wybrać partię i posła? Jak najlepiej skorzystać z oferty wydarzeń i seminariów? O tym wszystkim porozmawiamy z Hanną Pieńczykowską, stypendystką Międzynarodowego Stypendium Parlamentarnego z 2017 roku.

 

Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w spotkaniu. Z uwagi na określoną liczbę miejsc wymagana jest rejestracja online.

 

Informacje na temat programu są dostępne na stronie Ambasady Niemiec w Polsce

 

Źródło: Bundestag Alumni Polska

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.